Primename, kad atvykus iš raudonai ir pilkai zonai priskirtų šalių būtina atsivežti neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą ir izoliuotis 10 dienų. Izoliacija gali būti sutrumpinta ne anksčiau kaip 7-ąją izoliacijos dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą.
Atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų valstybių izoliacija nėra taikoma, tačiau šiems asmenims reikia atsivežti neigiamą tyrimo rezultatą ir atlikti antrąjį PGR tyrimą 3-5 atvykimo į Lietuvą dieną.
Atvykusiems iš žaliai zonai priskiriamų šalių yra taikomas tik reikalavimas atsivežti neigiamą tyrimo rezultatą.
COVID-19 liga persirgusiems arba nuo šios ligos pilnai paskiepytiems žmonėms neigiamo COVID-19 tyrimo rezultato atsivežti nereikia, taip pat nereikia izoliuotis, nepriklausomai nuo to, iš kurios šalies atvykstama. Yra ir kitų išimčių, kurios skelbiamos čia.
Tikslinama tvarka vežėjams – visi ekipažų ir įgulų nariai (įskaitant ekipažų ir įgulų narius, kurie vykdo keleivių vežimus), dirbantys tarptautinius komercinius vežimus vykdančiose įmonėse ar vykdantys tarptautinius komercinius vežimus visų rūšių transporto priemonėmis ir kurių kelionės tikslas yra susijęs su darbo funkcijų vykdymu, privalo atsivežti arba atlikti COVID-19 tyrimą Lietuvoje, jeigu čia ketina užtrukti ilgiau nei 24 valandas.
Jei suėjus 24 val. toks asmuo liko Lietuvoje ir nebuvo atlikęs tyrimo, jis privalo per 24 val. kreiptis į Karštąją koronaviruso liniją tel. numeriu 1808 ar COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir užsiregistruoti COVID-19 tyrimo atlikimui bei paskirtu laiku atlikti tyrimą. Išimtys taikomos tais atvejais, kai dėl objektyvių aplinkybių, pavyzdžiui, procedūrų muitinėje ar pasienyje asmuo neplanuotai užtruko ilgiau.
Ministerija ragina keliautojus atkreipti dėmesį į kas savaitę atnaujinamą COVID-19 ligos paveiktų šalių sąrašą ir paisyti nurodytų reikalavimų pagal tai, kokiai zonai – raudonai / pilkai, geltonai ar žaliai, jos priskiriamos.
Nuo liepos 1 d. Lietuvoje nutrauktas karantinas
Beveik aštuonis mėnesius nuo praėjusių metų trunkantis karantinas Lietuvoje nutraukiamas liepos 1 d., ketvirtadienį. Tačiau tai nereiškia, kad šalies gyventojai mėgausis gyvenimu be jokių apribojimų. Vyriausybės sprendimu, karantino režimą keičia ekstremalioji padėtis, o kartu su ja lieka dalis ribojimų.
Tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių išlaikomi ūkinės ir viešojo administravimo, paslaugų, švietimo paslaugų ir kitų veiklų ribojimai.
Apsauginės kaukės
Ministrų kabineto sprendimu, apsauginės veido kaukės, privalomas vyresniems nei 6 metų asmenims viešose uždarose erdvėse, išskyrus kai sportuojama ar paslaugos teikimo metu, kai paslaugos negalima suteikti paslaugos gavėjui būnant su kauke.
Kaukės lieka privalomos viešajame transporte, prekybos vietose, viešojo sektoriaus institucijose.
Verslas ir pramogos
Laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, kūno rengybos centrų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių, diskotekų, šokių salių paslaugos ir kitos paslaugos, teikiamos kontaktiniu būdu. Tačiau būtina laikytis asmens srautų valdymo, saugaus atstumo ir higienos reikalavimų.
Tas pats galioja barams, kavinėms, naktiniams klubams ir kitoms viešojo maitinimo įstaigoms, kultūros įstaigoms, bibliotekoms, muziejams, parkams, galerijoms ir kt.
Kino teatrai, komerciniai ir nekomerciniai kultūros, pramogų, sporto renginiai, šventės, mugės, festivaliai privalės užtikrinti bilietų platinimą elektroniniu būdu.
Dalyvių skaičius neribojamas renginiuose, vykstančiuose atviroje erdvėje. Renginiai, vykstantys be Galimybių paso, gali vykti tik dalyviams ir žiūrovams sėdint. Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose be Galimybių paso galimas 75 proc. užpildymas.
Maitinimas renginiuose organizuojamas tam skirtose vietose.
Daugiau apie tai skaitykite čia.