• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinės televizijos laidos „Gamtos patruliai“ vedėjams pavyko iš mirties nagų ištraukti kelių mėnesių katytę ir perduoti ją panorusiai auginti panevėžietei.

REKLAMA
REKLAMA

Išplėšė iš mirties nagų

Mažo, pūkuoto katinėlio likimas, neseniai aprašytas „Sekundės“ dienraštyje, sujaudino daugelį panevėžiečių ir atkreipė miesto valdžios dėmesį į beglobių gyvūnų problemą Panevėžyje.

REKLAMA

Po „Gamtos patrulių“ vizito beglobius gyvūnus numarinančioje švaros įmonėje „Panevėžio specialus autotransportas“ ir „Sekundės“ straipsnio miesto valdžia laikinai uždraudė gyvūnų eutanaziją ir skubos tvarka svarstys gyvūnų globos namų įsteigimo klausimą.

Antrą kartą į Panevėžį atvykusiems LTV žurnalistams pasisekė labiau nei praėjusią savaitę ir „Panevėžio specialaus autotransporto“ vadovas vakar leido pasiimti gyvūną.

REKLAMA
REKLAMA

„Darom nusižengimą, pagal esamą tvarką negalėtume taip elgtis“, – atiduodamas katę teigė bendrovės direktorius Valentas Bakšys.

Tačiau su V.Bakšiu nesutiko „Gamtos patrulių“ vedėjas Daumantas Butkus.

„Nusižengimo nedarote, nes ta tvarka sustabdyta“, – direktorių nuramino laidos vedėjas.

Po žurnalistų atkreipto dėmesio į beglobių gyvūnų problemą Panevėžyje reagavo ne tik panevėžiečiai, bet ir miesto valdžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Vicemerė davė komandą iki rytdienos (trečiadienio, – aut. past.) nieko nedaryti. Šiuo metu įmonėje yra keletas gyvūnų“, – kalbėjo V.Bakšys.

Susižavėjimo šūksniai

Į bendrovės direktoriaus kabinetą atneštą mažą katytę laidos vedėjai perdavė ją panorusiai auginti panevėžietei. Vos atnešus gyvūną, „Gamtos patrulių“ vedėja Geda Kumžienė nesuvaldė emocijų ir katę pasitiko susižavėjimo šūksniais.

REKLAMA

„Labas, mergaite, tu – tikra žvaigždė. Oi, kokios didžiulės akys“, – susižavėjimo neslėpė televizijos vedėja.

Perdavę katę naujajai globėjai, žurnalistai priminė, kad naminis gyvūnas turi būti laikomas pagal visus reikalavimus.

„Atiduodame šitą katiną jūsų atsakomybei, tikriausiai žinote, kaip laikyti naminius gyvūnus, jis turi būti registruotas, paženklintas, apžiūrėtas veterinaro, paskiepytas. Svarbiausia, kad neatsidurtų vėl gatvėje“, – naujajai šeimininkei patarimus dalijo laidos vedėjai.

REKLAMA

Paėmusi katytę panevėžietė teigė, kad vardo jai dar nesugalvojusi. „Pasižiūrėsiu, kaip elgsis naujuose namuose, nuo to priklausys ir vardas“, – teigė naujoji jos globėja Vaida.

Tvarka keisis?

Švarą mieste prižiūrinčios įmonės direktorius V.Bakšys pasakojo, kad po žiniasklaidos dėmesio pastarosiomis dienomis katė buvo tapusi tikra žvaigžde.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ji – mūsų įžymybė. Nė vienam tiek dėmesio iki šiol nebuvo suteikta, be to, ji – labai draugiška“, – pripažino direktorius.

V.Bakšys pasakojo, kad kai kurie panevėžiečiai katę bandė pasiimti gudrumu – apsimetė jos šeimininkais, tačiau nepasisekė, nes nežinojo buvusio šeimininko pavardės.

REKLAMA

Po problemos paviešinimo greičiau steigti gyvūnų globos namus susirūpino ir miesto valdžia.

„Tarėmės dėl to įvykio. Pas merą ir vicemerę bus išplėstinis posėdis. Dėliosim planus, kaip pradėti kurti globos namus. Derinsime, kad turėtume laikiną galimybę atiduoti gyvūnus, skelbsime interneto puslapyje“, – „Sekundei“ teigė „Panevėžio specialaus autotransporto“ direktorius.

REKLAMA

Pasak V.Bakšio, gyvūnų globai yra taikomi griežti reikalavimai, todėl tikimasi, jog į šią problemą geranoriškai pažiūrės ir veterinarijos specialistai.

„Geranoriškumo reikia, jei kasdien ateis ir rašys mums protokolus, tikrai nenusiteikę kentėti už tai, kad negalime tų reikalavimų išpildyti. Be to, nelogiška, kad globos namai atsirastų gamybinės įmonės teritorijoje, jie turėtų būti kitur“, – teigė V.Bakšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gyvūnų globos namams taikomi griežti voljerų dydžio, patalpų temperatūros, vedžiojimo aikštelių reikalavimai, tačiau tokie neprivalomi gyvūnus laikant karantino sąlygomis, prieš juos numarinant.

Reikalas išjudintas

„Supraskite, kad reikia suderinti du dalykus: veterinarinius reikalavimus ir taisykles. Gyvūnus pradėjus laikyti kaip globos namuose, iškyla reikalavimai, kurių mes įgyvendinti praktiškai negalime. Turi atitikti patalpų dydžiai, o laikymo režimai yra visai kitokie nei gyvūnus uždarant karantino sąlygomis“, – apie keliamas sąlygas gyvūnų globos namams pasakojo V.Bakšys.

REKLAMA

Direktorius nesiėmė spėlioti, kada mieste atsiras gyvūnų globos namai, bet teigė tikintis, kad problema bus išspręsta greitai.

„Aptariant planus dalyvaus veterinarinė tarnyba, miesto vadovai, visos tarnybos, kurios gali turėti įtakos sprendimams ar juos priimti. Bus numatytos priemonės ir planai, kokia seka tai daryti, nes jau niekas tų pinigų nepagriebs. Reikia numatyti realius terminus ir kiek galima sparčiau tai padaryti“, – aiškino V.Bakšys.

REKLAMA

„Gamtos patrulių“ vedėjai, kurių simboliu kovojant už gyvūnų teises Panevėžyje tapo katė, sako taip pat tikintys, kad reikalai mieste pasitaisys. „Viskas priklausys nuo to, kokį sprendimą priims miesto valdžia ir įmonės direktorius. Mus nudžiugino, kad į visa tai buvo pasižiūrėta neformaliai, geranoriškai. Problema pagaliau pradėta spręsti“, – džiaugėsi D.Butkus.

REKLAMA
REKLAMA

Laidos vedėjai vylėsi, kad Panevėžyje atsiras gyvūnų globos namai ir kad žmonės žinos galintys išgelbėti mirčiai pasmerktus gyvūnus, kaip yra daroma visoje Lietuvoje.

Ar tai bus valdiški globos namai, ar privatūs, laidos vedėjai mano, kad nesvarbu. Pasak jų, svarbiausia, kad būtų gerbiama gyvybė.

Mantas TOMKŪNAS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų