G. Nausėda antradienio popietę paragino rinkėjus nepasiduoti apatijai ir ateiti prabalsuoti.
„Tikrai nemanau, kad galime leisti sau prabangą būti abejingiems, nes jeigu nebalsuosime, prabalsuos kiti, išrinks kiti ir teks klausytis, kad jeigu kažkas nepatinka, balsuokite 2028 metais. Taip neturėtų būti ir aš tikiuosi aktyvaus žmonių dalyvavimo“, – sakė G. Nausėda.
Prezidentas kalbėjo, kad balsavo už tai, jog valdžios institucijos dirbtų kartu, o ne viena prieš kitą, jog būtų sprendžiamos Lietuvos žmonių problemos ir kad būtų „mažiau arogancijos, savitarpio priešpriešos ir pernelyg didelio mažvaikiškumo“.
G. Nausėda tikino, kad artėjant Seimo rinkimams nutaręs nekviesti konservatorių partijos lyderių susitikti ir taip „taupyti laiką“.
Šalies vadovas pabrėžė – pastaruoju metu iš šios partijos atstovų susilaukė labai daug klausimų ir raginimų, todėl padarė išvadą, kad viskas jau yra išsakyta.
„Kone kiekvieną dieną aš gaudavau tai paklausimų, tai nusistebėjimų, tai raginimų, tai laiškų. Ir, tiesą sakant, padariau išvadą, kad, ko gero, viskas yra pasakyta. Jeigu mes susitiksime, kažko naujo aš nebeišgirsiu. Tad nusprendžiau taupyti laiką“, – pridūrė prezidentas.
Primename, kad likus porai savaičių iki Seimo rinkimų, prezidentas pradėjo susitikimus su Seime esančių partijų lyderiais.
G. Nausėda susitiko su Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininke Vilija Blinkevičiūte, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiu Ramūnu Karbauskiu, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovu Sauliumi Skverneliu, Liberalų sąjūdžio pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen, Laisvės partijai vadovaujančia Aušrine Armonaite bei Lietuvos regionų partijos pirmininku Jonu Pinskumi.
Tačiau G. Nausėda susitikimo nesuplanavo su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderiais. Konservatorių sąrašą į Seimo rinkimus vedanti premjerė Ingrida Šimonytė Eltai praėjusią savaitę neatsakė, ar matytų poreikį aptarti artėjantį rinkiminį ciklą su šalies vadovu.
Teigia, kad konservatorių rinkiminė taktika yra demonizuoti Žemaitaitį
G. Nausėda žurnalistams taip pat teigė, kad TS-LKD rinkiminė taktika yra demonizuoti „Nemuno aušros“ lyderį Remigijų Žemaitaitį.
Anot prezidento, Lietuvai reikia ne vaivorykštinės koalicijos, o panašių partijų pažiūrų vidaus ir užsienio politikos klausimais.
„Tokia koalicija gali būti sudaryta ir be kai kurių partijų, kurios kelia grėsmę Lietuvos saugumui“, – sakė G. Nausėda.