,,Vitaminų ir mineralinių medžiagų bei jų formų naudojimą maisto papildų gamyboje reglamentuoja Europos Komisijos reglamentas Nr. (EB) 1170/2009, kuriame pateiktas šių medžiagų ir jų formų, leidžiamų naudoti gaminant maisto papildus, sąrašas. Į šį sąrašą natrio glicerofosfatas nėra įtrauktas. Dažniausiai minėtas cheminis junginys naudojamas kaip fosforo šaltinis esant jo trūkumui organizme. Šiuo metu Lietuvos vaistinių preparatų registre yra registruotas vienas koncentratas infuziniam tirpalui ir dvi infuzinės emulsijos, kurių sudėtyje leista naudoti minėtą medžiagą”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji spesialistė Ona Sužiedelytė.
Maisto papildai „Super Pump MAX“ išplatinti Austrijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Airijoje, Latvijoje, Olandijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje.
Remiantis Lenkijos pateiktais duomenimis, į Lietuvą šiuos papildus įvežė 16 Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių įmonių bei 6 fiziniai asmenys.
Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nedelsiant pradėjo tyrimą dėl šių papildų išplatinimo.
Vartotojai, įsigiję maisto papildų „Super Pump MAX“, gali juos grąžinti platintojams ar prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.