• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo 2012 metų šalies policijai atsisakius gyventojų ir objektų apsaugos, privačių saugos struktūrų paslaugos teikiamos itin palankiomis kainomis.

REKLAMA
REKLAMA

Diskutavo ilgus metus

Didžiausią apsaugos darbuotojų komandą sutelkusios ir pelną Lietuvoje uždirbančios saugos tarnybos „G4S Lietuva“ generalinis direktorius Saulius Tulevičius sakė, kad aukščiausiųjų valdžios vyrų kuluaruose pirmosios diskusijos apie policijos veiklos dekomercializaciją ir būsimus pokyčius prasidėjo dar prieš aštuonerius metus.

REKLAMA

„Bet visa tai padaryta civilizuotai. Seime ir kitose instancijose būta įvairių nuomonių šia tema. Kai kurie parlamentarai iš karto pasisakė prieš, tačiau dalis jų po to net keletą sykų keitė ankstesnę nuomonę. Asmeniškai visada pasisakiau tik už civilizuotą verslą. Visada buvau prieš, kad tokia valstybinė struktūra teikia apsaugos paslaugas ir už tai surenka mokesčių mokėtojų lėšas“, – „Balsas.lt savaitei“ kalbėjo S. Tulevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkoje – 120 firmų

Bendrovės „G4S Lietuva“ vadovas S. Tulevičius įsitikinęs, kad tokios permainos naudingos visiems privačias saugos paslaugas teikiančioms bendrovėms: buvusiems Lietuvos viešosios policijos rinktinės „Vytis“ klientams, policijai, visuomenei.

Šiuo metu Lietuvoje veikia apie 120 saugos firmų, turinčių licencijas. Vien Kaune ir jo apylinkėse yra bemaž 30 saugos tarnybų, užtikrinančių tvarką ir saugumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienos seniausiai Kaune gyvuojančios saugos tarnybos „Eksaras Security“ vadovas Ovidijus Jūronas teigia, kad klientų susidomėjimas juntamas. Jo vadovaujama bendrovė, kurioje sutelkti buvę specialaus būrio „Aras“ kovotojai, į iškvietimus ištisą parą išrieda keliais apsaugos darbuotojų ekipažais.

REKLAMA

Šios įmonės darbuotojai užtikrina tvarką ir laikinosios sostinės jaunimo dažniausiai lankomose pasilinksminimo įstaigose.

Tęsia darbą apsaugoje

Kai kurie policijos atstovai nenoriai pripažino, kad toks pokytis gerokai paplonins iš finansinės duobės sunkiai kylančios šalies policijos biudžetą.

REKLAMA

Nemaža dalis pernai savo noru į pensiją išėjusių policijos darbuotojų įsidarbino privačiose saugos tarnybose. Pavyzdžiui, vienas atsakingas pareigas ėjęs teisėsaugininkas prieš kelis mėnesius įsidarbino apsaugos viršininku seniausioje Vilniaus turgavietėje.

„Vytis“ liko ir dirba, tačiau nutraukė komercinės apsaugos funkcijas. Tiesa, „Vytis“ saugo Lietuvos atstovybes užsienyje ir mūsų šalyje. 2010-aisiais policijos pajamos buvo 26 mln. litų, pernai per 11 mėnesių jos sudarė 20 mln. litų. Užpernai 6 mln. litų atiteko policijos komisariatams už reagavimo paslaugas, o likę ūkinėms reikmėms“, – „Balsas.lt savaitei“ sakė Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas Saulius Gagas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

TIK FAKTAI

Nemenka konkurencija apsaugos firmų versle gerokai sumažino paslaugų kainas, tačiau privačių saugos firmų atstovai mano, kad buvusių policijos klientų dalis sumažės tik iki 3 proc.

Apytiksliais skaičiavimais, visos saugos paslaugų rinkos apyvarta Lietuvoje sudaro apie 350–400 mln. litų, o apsaugos policijos apyvarta pernai buvo apie 20–23 mln. litų, t. y. „Vyčio“ pajamų dalis visoje rinkoje buvo 6–7 proc.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų