„Sveikiname neseniai pristatytą Ukrainos atstatymo planą, džiaugiamės, kad ir Lietuvos ekspertai galėjo prie jo prisidėti. Mūsų valstybės institucijos su verslo bendruomene jau derina būtiniausias priemones bei poreikius. Žinoma, svarbu dirbti ne tik dvišaliu pagrindu, bet ir Europos Sąjungos bei tarptautiniu lygiu. Be viso kito, esu tikras, ES parama atstatymui prisidės prie tolesnių reformų Ukrainai žengiant Europos integracijos keliu“, – pabrėžė Prezidentas.
Lietuvos vadovas teigė sveikinantis ukrainiečių ryžtą atstatyti savo miestus, gyvenimus, iš naujo kurti savo ateitį – ir tai daryti jau dabar, nelaukiant karo pabaigos. Prezidentas užtikrino, kad Lietuva yra pasirengusi prisidėti prie Ukrainos atstatymo, skelbiama pranešime.
Rusijos okupacija netoli Bučos esančioje Irpinėje truko iki kovo 28 dienos. Ukrainos kariams pavyko atkovoti šį miestą, kuriame Rusijos kariuomenės pagrindiniais taikiniais tapo ligoninės, gyvenamieji pastatai, vaikų darželiai, o suniokoto miesto vaizdas, kaip teigiama, priminė siaubo filmą.
Rusų kariai kaltinami čia įvykdę karo nusikaltimų – žudę civilius, tarp jų ir vaikus bei pagyvenusius žmones, prievartavę moteris, naikinę turtą, vykdę plėšimus ir kitus nusikaltimus.
Už Irpinės gyventojų gynybą, masinį didvyriškumą ir stiprybę miestui suteiktas Ukrainos miesto-didvyrio vardas.
Kaip skelbiama pranešime, Irpinės miestas palaiko glaudžius santykius su Alytumi.
Šio rajono gyventojai yra sulaukę Irpinės mero Aleksandro Markušino padėkos už tai, kad „jau pirmosiomis karo valandomis ištiesė ranką padėti Irpinės moterims, vaikams ir senoliams, kurie ieškojo saugaus prieglobsčio Europoje. Lietuviai svetingai atvėrė namus Ukrainos pabėgėliams, suteikdami jiems visą reikiamą pagalbą. Be to, šiuo sunkiu mums metu Irpinė sulaukė daug Lietuvos draugų humanitarinės pagalbos ir labai reikalingo medicininio transporto”.