Antradienio balsavimas Seime dėl interpeliacijos švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Steponavičiui parodė, kad koalicija netvirta, teigia Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.
"Vakar diena parodė, kad koalicija nėra tvirta. Be abejo, suprantu, kad daug kas nepatenkinti šiandienine pradėta mokslo reforma. Kalbėti apie jos rezultatus dar ankstoka. (...) Kalbant apie koaliciją, vakar parodė, jog ne visi koalicijos partneriai pritarė atsakymams į interpeliacijos pateiktus švietimo ir mokslo ministrui klausimus ir kad vieni balsavo prieš, kiti nedalyvavo balsavime ir iš tiesų atsitiko, kad tik vieno balso persvara G. Steponavičius liko savo pareigose", - trečiadienį interviu "Žinių radijui" sakė I. Degutienė.
Pasak Seimo vadovės, koalicijos netvirtumą rodo ir pastaruoju metu netaktiškos replikos, "chamizmas" per posėdžius. Tuo tarpu laukia didžiuliai iššūkiai, su kuriais susidurs koalicija - kitų metų biudžeto priėmimas bei socialinių išmokų mažinimas.
"Vietoj to, kad susitelkę ieškotume sprendimo būdų, tikrai yra daug nereikalingų emocijų, kurios ir išvargina, ir neleidžia pasiekti rezultatų", - teigė I. Degutienė.
Seimo Pirmininkė neslėpė, kad "klibanti" koalicija bus tvirtinama į ją pasikvietus "darbiečius". Darbo partijos frakciją Seime I. Degutienė apibūdino kaip atsakingą, turinčią suvokimą kaip išeiti iš krizės bei duodančią konstruktyvių pasiūlymų.
"Esant normaliai situacijai, be šitos krizės, netgi būnant tiems 46 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariams opozicijoje ir susiformavus kitai daugumai, aš nematyčiau jokių didelių tragedijų (...). Vienos ar kitos koalicijos kaita ir pasikeitimai nebūtų tiek skausmingi. Bet šiandien turime žiūrėti žymiai plačiau, į kai kuriuos dalykus žiūrėti pragmatiškai", - kalbėjo I. Degutienė.
Kaip jau ELTA skelbė, Darbo partijos prezidiumas ateinantį penktadienį ketina svarstyti jiems pateiktą siūlymą prisijungti prie valdančiosios Permainų koalicijos.
Antradienį tokį siūlymą europarlamentaro Viktoro Uspaskicho vadovaujama Darbo partija gavo iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos.
Dokumentą pasirašė partijų lyderiai Andrius Kubilius, Eligijus Masiulis, Arūnas Valinskas, Liberalų ir centro sąjungos vardu - Algis Čaplikas.