Visą savaitę speigui spaudžiant taip, kad tvoros pokši, mokinukai, užuot kasryt ėję į mokyklą, šildėsi namie. Tiesa, tik pradinukai. Vyresniems vaikams teks luktelėti didesnio speigo. Daugelį tėvų tai piktina – negi vyresniems vaikams šilčiau negu mažiesiems.
Kreipėsi į „Vakaro žinių" redakciją du moksleivius sūnus auginanti Ingrida iš Šiaulių rajono. „Pirmadienio rytą pažiūrėjusi į termometrą pamačiau, kad lauke – 21 laipsnis šalčio. Pirmoko sūnaus į mokyklą neleidau, mat 1–4 klasių mokiniai atšalus iki 20 laipsnių gali praleisti pamokas. Deja, mano vyresnėlis mokosi penktoje klasėje, todėl jam teko keliauti į mokslus", – pasakojo Ingrida.
Moteris nustebo, kai vakare iš sūnaus išgirdo, jog pusė jo bendraklasių tądien mokykloje taip ir nepasirodė. Taigi kitą rytą namie paliko jau abu sūnus.
Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Judita Liukaitytė paaiškino, kad faktinė oro temperatūra ir ta, kokią jaučiame, gerokai skiriasi.
„Kad lauke nesušaltume, turėtume atkreipti dėmesį ne vien į oro temperatūrą, bet ir į vėjo greičio įtaką. Juk kuo stipresnis vėjas, tuo labiau jaučiamas speigas. Tuomet didžiausias pavojus kyla atviroms kūno vietoms", – aiškino specialistė.
Vaikams šaltis gali pridaryti daugiausia žalos, nes jų odos apsauginės funkcijos dar nėra susiformavusios. Kita vertus, mažesniuosius visur lydi tėvai, tad pavojaus, kad vaikas šaltyje bus be šaliko, pirštinių ar kepurės, kaip ir nėra.
„Tačiau Sveikatos apsaugos bei Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) rekomendacijos sudarytos remiantis tik faktiniais orais, t. y. vien pagal termometrą. Manau, būtų teisinga atsižvelgti ir į vėjo įtaką. Ir jei jau nenustatomi griežti kriterijai, kad į lauką neverta kišti nosies, galima leisti tėvams nuspręsti, leisti savo vaikus į mokyklą ar palikti šiltuose namuose", – paaiškino J.Liukaitytė.
ŠMM atstovė Elona Bagdanavičienė teigė, kad esant 20 laipsnių šalčio temperatūrai į mokyklą leidžiama neiti I–V klasių moksleiviams. O temperatūrai nukritus iki 25 laipsnių šalčio, pamokos nevyksta VI–XII klasių mokiniams.
„Tėvams paliekama patiems nuspręsti, galės jų vaikas saugiai pasiekti mokymo įstaigą ar ne. Juk moksleivis, į mokyklą vežamas automobiliu, tikrai nesušals. Skirtingai nuo to, kuriam reikia įveikti porą kilometrų pėstute. Tėvai, spręsdami, kas geriau jų vaikui, ne tik gali, bet ir turi atsižvelgti į oro sąlygas. Juk svarbiausia, kad vaikas būtų saugus", – nuramino nuogąstaujančius tėvelius E.Bagdanavičienė.
(nuotr.Respublika)