• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos investuotojai, vertindami prieš metus pasirašytą Nacionalinį susitarimą, sako, jog jis padėjo užkrinti fiskalinę konsolidaciją ir suvaldyti augantį biudžeto deficitą. Tiesa, darbo santykių srityje kardinalių pokyčių neįvyko.

REKLAMA
REKLAMA

„Susitarimo tikslas buvo fiskalinis šalies finansų konsolidavimas. Manau, šis tikslas buvo pasiektas. Lietuva giriama tarptautinių organizacijų, kad susitvarkė savo finansus. Galbūt galėjo būti geriau, bet ta dalis įvykdyta", – trečiadienį po Vyriausybėje vykusio Nacionalinio susitarimo rezultatų aptarimo sakė Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė.

REKLAMA

Kalbėdama apie verslo sąlygas ir reformas, R. Skyrienė pažymėjo, kad tai įgyvendinta nevisiškai, įvyko „kosmetiniai pataisymai“. Be to, Vyriausybei nepavyko sumažinti valstybės tarnautojų skaičių.

„Susitarime buvo pažadai sumažinti 10 proc., o pamačiau, kad bendras procentas yra 1,54. Tai galbūt yra dar kur ką veikti“, – kalbėjo Investuotojų forumo atstovė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas Gediminas Rainys Nacionalinio susitarimo pliusu įvardijo tai, kad jis leido sumažinti fiskalinį deficitą.

„Mokestinė našta verslui liko stabili. Maža to, net kai kurie sprendimai, pavyzdžiui, PVM avansinio mokesčio mokėjimo kartelės padidinimas, leido sukaupti įmonėms apyvartines lėšas, ir tam tikra dalimi tai ir buvo pagrindas, ypač eksportuojančiai pramonei, atsigauti“, – kalbėjo G. Rainys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė įžvelgiąs problemų vadinamuosiuose investiciniuose blokuose bankams išduodant kreditus pastatų renovacijai, privataus ir viešojo sektoriaus partnerystės projektuose, kogeneracijos skatinimo modelio, ypač viešo intereso antkainio.

Premjeras:  valstybės tarnyba susitraukė daugiau nei 11 proc.

Per pastaruosius dvejus metus realių valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis valstybės tarnyboje, neskaičiuojant statutinių, sumažėjo 11,4 proc., teigia ministras pirmininkas Andrius Kubilius.

REKLAMA

„Per dvejus metus valstybės tarnautojų skaičius yra sumažėjęs ne 1 proc., o 11 proc., bet nuo šių metų sausio 1 dienos tas mažėjimas, be abejo, jau yra šiek tiek lėtesnis ir sumažėjo apie 1,5 proc.“, – neigdamas Investuotojų forumo vykdomosios direktorės Rūtos Skyrienės teiginius, kad valstybės tarnautojų skaičius sumažėjo 1,54 proc., trečiadienį sakė premjeras A. Kubilius.

REKLAMA

Jo teigimu, šiais metais valstybės tarnautojų sumažėjimas neženklus, nes didžioji dalis jų buvo sumažinta 2009-aisiais.

„Dirbtinai mažinti nesiekiame, siekiame efektyvios veiklos“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

2008 m. spalio 1 d. – 2010 m. spalio 1 d. duomenimis, įstaigose, kurioms didžiausią pareigybių skaičių nustato Vyriausybė, realių valstybės tarnautojų ir dirbančiųjų pagal darbo sutartis sumažėjo 3 tūkst. 889 pareigybėmis, iki 30 tūkst. 247 darbo vietų. Šiose įstaigose taip pat pastebimas didžiausias patvirtintų pareigybių skaičiaus sumažėjimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų