Grupė parlamentarų kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami išsiaiškinti, ar inicijuojama interpeliacija susisiekimo ministrui Eligijui Masiuliui nepažeidžia Seimo statuto nuostatų. Tokių abejonių sukėlė interpeliacijos dokumentas, kurio elektroniniuose duomenyse kaip autorius nurodomas įmonės pavadinimas.
Pasak kreipimosi autorių, kyla pagrįstų abejonių dėl interpeliacijos autorystės arba galimos įtakos teksto autoriams. Patikrinus oficialioje Seimo dokumentų duomenų bazėje užregistruotą interpeliacijos susisiekimo ministrui tekstą matyti, kad kompiuteriniu doc. formatu išsaugoto elektroninio dokumento autorius yra su įmone siejamas pavadinimas "IGM Consulting".
Pagal Seimo statutą, parlamentui teikiamą svarstyti projektą ar pasiūlymą turi pasirašyti jo iniciatoriai. Kartu turi būti nurodomi ir pirminiai jo siūlytojai bei asmenys, dalyvavę rengiant ar tobulinant projektą. Interpeliaciją ministrui E. Masiuliui pasirašė 44 Seimo nariai, tačiau jokie kiti dokumento iniciatoriai, siūlytojai ar šio teksto rengimo pagalbininkai nėra nurodomi.
Kreipimosi autoriai prašo išsiaiškinti, kas galėjo dalyvauti rengiant interpeliacijos susisiekimo ministrui E. Masiuliui tekstą ar daryti įtaką jos rengėjams. Tuo tarpu Vytenis Povilas Andriukaitis dar balandžio 30-ąją išplatintame atvirame laiške ginasi, jog tekstą jis rengė naudodamasis sūnaus dovanotu ir įmonės vardu registruotu, tačiau Seimo nario darbui bei laisvalaikiui naudojamu kompiuteriu.
Kaip ELTA jau rašė, interpeliacija su 44 parlamentarų parašais balandžio 27 d. įteikta Seimo Pirmininkei Irenai Degutienei. Užregistravus jos tekstą ministras per dvi savaites turi raštu Seimui pateikti atsakymus į klausimus, o po to tai padaryti žodžiu per plenarinį posėdį.
E. Masiuliui interpeliacijos rengėjai pateikė per dvi dešimtis klausimų. Jis turės aiškintis ir dėl kelių priežiūros privatizavimo, ir dėl finansiniais nusikaltimais įtariamo buvusio Lietuvos pašto vadovo Andriaus Urbono priėmimo į darbą.
Po to ministro atsakymus vertina ir nutarimo projektą rengia specialiai tam sudaryta Seimo narių grupė. Jeigu parlamentarų netenkina ministro atsakymai, yra slaptai balsuojama dėl jo atstatydinimo.