Šįkart socialiniame tinkle „Facebook“ savo pastebėjimu pasidalino vilnietis Tomas. Jis įkėlė banko „Swedbank“ apklausos nuotrauką, kurioje prie klausimo apie lytį, galimi variantai prajuokino daugelį komentatorių. Apklausos dalyviams buvo galima nurodyti arba moterišką lytį, ar „patino“.
Moterys ir patinai
Nuotrauka pasidalinęs vyras portalui tv3.lt sakė, kad jam nekilo abejonių dėl apklausos tikrumo, tačiau požiūris į banką pasikeitė. „Pirmas dalykas, kurį padariau - tai „pagooglinau“ žodį „patinas“, norėjau įsitikinti, ar nepasikeitė šio žodžio reikšmė. Dėl apklausos netikrumo minčių nekilo, bet pasitikėjimas banku ir jo gebėjimu atsirinkti partnerius – sušlubavo“, - sakė Tomas.
Portalui tv3.lt „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius nurodė, kad šią apklausos versiją matė labai nedaug klientų.
„Tai tikrai nemalonus nesusipratimas, kuomet testavimui skirta apklausos versija, kurioje nebuvo patikrintas vertimas į lietuvių kalbą, pateko kai kuriems apklausos gavėjams. Ši testinė versija pasiekė minimalų gavėjų skaičių, ją iš karto blokavome, dėl šio nesusipratimo atsiprašėme ir dėsime visas pastangas, kad tokie atvejai ateityje nepasikartotų“, - nurodė banko atstovas.
Pasitaiko klaidų
Tiek techninių, tiek gramatinių klaidų neišvengia ir kitos institucijos. Šių metų kovo pabaigoje Vyriausybė vykdė apklausą dėl moksleivių atostogų trumpinimo, kurioje taip pat problemų buvo kilę būtent dėl lyties nurodymo.
Užpildžius apklausą, buvo du pasirinkimų variantai: Tu moteris ar Tu Vytas? Tą kartą Vyriausybės atstovai taip pat atsiprašė dėl įsivėlusios techninės klaidos.
O štai su gramatinėmis klaidomis net keletą kartų nesusitvarkė Švietimo ir mokslo ministerija. Gramatinės klaidos keletą kartų įsivėlė šalies pedagogams platintuose sveikinimuose.