• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Premjerė Ingrida Šimonytė pateikė prezidentui Gitanui Nausėdai tvirtinti dekreto projektą dėl Vyriausybės sudarymo. Naujoje Vyriausybėje nebedirbs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Premjerė Ingrida Šimonytė pateikė prezidentui Gitanui Nausėdai tvirtinti dekreto projektą dėl Vyriausybės sudarymo. Naujoje Vyriausybėje nebedirbs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

REKLAMA

Žemės ūkiui likusį laiką vadovaus Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas, buvęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, sveikatos apsaugai – dabartinis viceministras Aurimas Pečkauskas. Sveikatos apsaugos ministerijoje šiuo metu yra telikę du viceministrai – viena jų tapus ministru, teliks vienas, bet tikriausiai bus paskirta naujų. 

Kaip žinoma, išrinkus prezidentą naujai kadencijai Vyriausybė pagal įstatymus turėjo grąžinti įgaliojimus, premjerė pasitikrino pasitikėjimą Seime, o dabar su prezidentu turi susitarti dėl Vyriausybės sudėties. Lietuvoje premjero siūlymu, ministrus skiria ir atleidžia prezidentas, todėl I. Šimonytė šiuo atveju niekaip negalėjo išvengti prezidento. O šis, regis, buvo pasiryžęs eiti iki galo: ne tik sakė, kad būtinai reikia pokyčių ministrų kabinete, bet ir užsiminė apie galimybę tvirtinti nepilnos sudėties Vyriausybę.

REKLAMA
REKLAMA

2012 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė patvirtino nepilnos sudėties Algirdo Butkevičiaus Vyriausybę, nes jai netiko dvi Darbo partijos deleguotos ministrės – Loreta Graužinienė ir Virginija Baltraitienė. Panašus precedentas įvyko 1998 m., kai prezidentas Valdas Adamkus patvirtino Gedimino Kirkilo Vyriausybę be švietimo ir mokslo ministro, mat nepritarė pasiūlytai kandidatūrai. 

REKLAMA

Kurį laiką paabejojusi I. Šimonytė nusprendė, kad galynėjimuisi su prezidentu per mažai laiko ir per daug likusių darbų, tad nutarė pakeisti du ministrus. 

„Pirmiausia, noriu pažymėti, kad pasitikiu visais dabar dirbančiais ministrais ir visi jie galėtų tęsti darbą iki Vyriausybės įgaliojimų pabaigos. Priekaištų galima neturėti tik tam, kuris nieko nedirba ir neprisiima jokios atsakomybės, nes tada nėra ir jokios rizikos padaryti klaidos ar prieštaringai vertinamo sprendimo. Konstitucijoje numatytas Vyriausybės įgaliojimų grąžinimas skiriasi nuo Vyriausybės formavimo, nes nėra tvirtinama nauja Vyriausybės programa, yra tęsiamas programos, kuriai pritarė Seimas, vykdymas. Kadangi Seimas išreiškė pasitikėjimą manimi, vertinu tai kaip pasitikėjimą ir tais žmonėmis, kurie tą programą vykdė iki šiol. Ir dar kartą patvirtinu, kad visais ministrais pasitikiu ir pati“, – pranešime spaudai nurodė I. Šimonytė. 

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant pasitikėjimo visais ministrais premjerė sako sutarusi su K. Navicku ir A. Dulkiu dėl pokyčių Vyriausybėje. Pasak I. Šimonytės, viešąjį interesą abu politikai vertina labiau nei asmenines ambicijas. Kritiką, išsakomą šių ministrų atžvilgiu, ji įvertino kaip panašią į asmeniškumus nei į konstruktyvias pastabas. 

„Labai vertinu tai, ką tiek Arūnui, tiek Kęstučiui pavyko nuveikti per šiuos 3,5 metų nepaisant sudėtingų iššūkių jų kuruotoms sritims, nepaisant nuolatinės kritikos, kurios dalis buvo panašesnė į asmeniškumus nei į konstruktyvias pastabas. Dėkoju už bendrą darbą ir didžiuojuosi juo. Visgi Vyriausybė absoliučiai didžiąją dalį savo suplanuotų šiai kadencijai darbų įvykdė ir būtų apmaudu, jeigu likęs kadencijos darbams užbaigti laikas būtų švaistomas atsimušinėjimams ir pasiaiškinimams. Tiek aš, tiek visa Vyriausybė visada prioritetą teikė ir teiks konstruktyviam darbui Lietuvos naudai, o ne kokiam nors galynėjimuisi“, – nurodė premjerė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentūra jau anksčiau leido suprasti, kad labiausiai iš Vyriausybės narių labiausiai abejojama žemės ūkio ministro K. Navicko ateitimi kabinete. Pastarosiomis savaitėmis kritikos buvo žeriama ir sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio atžvilgiu, bet pats prezidentas konkrečių pavardžių viešai neįvardijo.

Paklausta, ar jaučiasi šiame etape nusileidusi prezidentui, nes būtent iš Prezidentūros šių ministrų atžvilgiu sklido kritika, I. Šimonytė juokėsi, kad Vyriausybėje nėra ministrų, kurie nebūtų girdėję kritikos iš Prezidentūros. 

REKLAMA

„Jeigu jūs man nurodysite ministrus, kurių atžvilgiu prezidentas nebuvo išsakęs kritikos, tai aš labai džiaugsiuos, bet, man atrodo, tokių ministrų Vyriausybėje nelabai yra. Bet aš grįžti prie to paties dalyko, kad kritika yra kritika, kritika yra normali, kai dirbti tokį darbą – ar iš opozicijos, ar iš prezidento, kadangi atsakomybių ir pareigos įgyvendinti sprendimus, o ne tiesiog apie juos kalbėti, Vyriausybėje yra galbūt daugiau nei kažkur valdžios institucijose. Tai aš niekaip to nesiečiau su prezidento kritika, nes toks buvo mūsų sutarimas su abiem ministrais“, – teigė premjerė. 

REKLAMA

Patarėjas: prezidentas džiaugiasi, kad buvo išgirstas

Premjerei I. Šimonytei siūlant pakeisti du ministrus po įgaliojimų grąžinimo formuojamoje naujoje Vyriausybėje, prezidentas G. Nausėda džiaugiasi, kad buvo išgirsti jo argumentai dėl reikalingų pokyčių kabinete, sako šalies vadovo vyriausiasis patarėjas.

Pasak Frederiko Jansono, prezidentas kitą savaitę susitiks su naujais kandidatais į žemės ūkio ir sveikatos apsaugos ministrus ir priims sprendimą dėl Vyriausybės sudėties.

„Prezidentas džiaugiasi, kad premjerė išgirdo konstruktyvius argumentus, kitos savaitės pradžioje planuoja susitikti su abiem galimai naujais ministrais ir po to priims galutinį sprendimą“, – BNS penktadienį sakė F. Jansonas.

 

Reikėjo vyti NAKHUI tą PADLĄ su visais jos klounais ir skelbti priešlaikinius.
Višta tu, nei vieno gerai dirbančio ministro pas tave nėra. Kaip ir tu pati velnio čia mums nešta ir pamestą .
,kad Lietuvos bokso federacija ingridoso neitrauke i olimpiada kaip moteru boksininkes.sita mutante butu suvariusi visas interlytes,ir pyzdytes....tokios kumeles niekas nenugaletu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų