Kaip BNS sakė Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vyriausioji specialistė Virginija Vingrienė, visa informacija turėtų būti pateikiama vienoje vietoje ir pasiekti kiekvieną būsto savininką.
„Kad gyventojams nereikėtų ieškoti, kur ką atiduoti, guglintis“, – teigė V. Vingrienė.
Taip siekiama, kad žmonės geriau rūšiuotų atliekas, neliktų šiukšlių šalia konteinerių, o perdirbti tinkamos atliekos nebūtų metamos į mišrių atliekų konteinerius. Be to, sumažėjus mišrių atliekų, mažės ir įmokos už jų tvarkymą.
„Tekstilę, pavyzdžiui, galima grąžinti ir į kai kurias prekybos vietas, kur surenka panaudotus drabužius“, – sakė V. Vingrienė.
Aplinkos ministras ketina sugriežtinti minimalius atliekų tvarkymo reikalavimus. Šuo metu laukiama išvadų iš institucijų, Lietuvos regioninių atliekų tvarkymo centrų, komunalininkų ir atliekų tvarkytojų, regionų plėtros tarybų ir kitų organizacijų.
Savivaldybės turės nurodyti pakuočių, tekstilės, maisto, baldų, medienos, statybinių, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, padangų, alyvos, taip pat nebenaudojamų vaistų, veterinarinių preparatų ar net pavojingų atliekų surinkimo būdus.
Visą šią informaciją savivaldybės ar namų administratoriai turės pateikti interneto svetainėse.
Siūloma žmones informuoti ir apie atsakomybę už neteisingai išrūšiuotas atliekas arbštai a jų palikimą netinkamoje vietoje.