• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Juokingai graudžiai skamba valdininkų rypavimai, esą pati nužudytų vaikų motina visais būdais neigė, kad ją muša jos vyras. Bet kas iš to, jei ji būtų pasisakiusi? Kas ją būtų apgynęs nuo kerštaujančio vyro ir nuo artimųjų replikų, kad pati kalta. Juk gerų moterų vyrai nei muša, nei palieka.

10

Juokingai graudžiai skamba valdininkų rypavimai, esą pati nužudytų vaikų motina visais būdais neigė, kad ją muša jos vyras. Bet kas iš to, jei ji būtų pasisakiusi? Kas ją būtų apgynęs nuo kerštaujančio vyro ir nuo artimųjų replikų, kad pati kalta. Juk gerų moterų vyrai nei muša, nei palieka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar tas pavargėlis Aurelijus, sumetęs vaikus į šulinį, būtų jų nemetęs, jei būtų žinojęs, kad jį už tai pakars? Tokia mirties bausmė dar kai kur taikoma. Galima ir humaniškiau. Ne virve, o elektros kėde ar nuodų doze pagąsdint. Bet ar kurį nors žudiką sustabdė mirties bausmės baimė, kad tiek daug žmonių jos šaukiasi, tik išgirdę apie į šulinį sumestus vaikus?

REKLAMA

Tie, kurie mirties bausmės nesišaukia, pirštais bado į televizijas. Neva jei televizijos nerodytų degradų ir nereklamuotų alkoholio, būtų viskas kitaip. Viešpatie švenčiausias, man norisi sušukti, jūs nuvažiuokite į kaimą ir pažiūrėkite, ką ten žmonės geria. Ir kad jei Aurelijus iš tikrųjų gėrė, ant jo stalo ar po stalu tikrai nėra nei absoliutų, nei danielsų, nei visų kitų gėrimų, kurių gamintojai gali įpirkti televizines reklamas. Jei pas tuos žmones išvis yra televizorius.

REKLAMA
REKLAMA

Saviečių ir visos kitos tragedijos yra susijusios ne tik su alkoholiu, ne tik su kvailokom diskusijom per televizijas. Tai yra tiesiog baisus Lietuvos paveikslas, kad už kurio siūlo betrauktum, atsiremi į nekompetenciją, abejingumą ir įsisenėjusius stereotipus. Ir jie tikrai sunkiai braunasi lauk.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pradėkime nuo to, kad vietos valdžios ir kaimynų versijos apie šią iš pažiūros paprastą vieno kaimo šeimą skiriasi kaip diena ir naktis.

Iš seniūno piešiamo paveikslo – tai buvo skurdžiai gyvenantis, bet šeima rūpinęsis žmogus. Ir kad čia sugyventinė lakstydavo, jam nuolat palikdama vaikus.

REKLAMA

Iš kaimynų pasakojimų - vyras gėrė ir jo moteris buvo mušama bei engiama, o tėvo siautėjimus matydavo vaikai.

Kažkuri viena pusė žiauriai meluoja.

Tačiau žiauriausios pasekmės yra ne šių žmonių, o pačios nužudytų vaikų motinos melo. Jei ji melavo, kad jos vyras nemuša, už tai sumokėjo savo suluošintu gyvenimu ir dviejų savo vaikų mirtimi.

REKLAMA

Bet ar ji galėjo nemeluoti?

Tūkstančiai mušamų ar kitaip nuo savo vyrų rankos nukentėjusių moterų jums pasakytų, kad jei Aurelijaus moteris melavo, tai meluoti ją vertė visos, absoliučiai visos aplinkybės.

Įsivaizduokite, kokia stipri turi būti moteris, kad gyvendama kaimo viduryje, su vyru, jo nuosavybėje, su keturiais mažamečiais vaikais, be jokio išsilavinimo, tik iš pašalpų, be darbo, pasisakytų, kad ją vyras lupa, pasiimtų vaikus ir iškeliautų kažkur.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar žinote, ką jai sakė jos mama, kai ji atbėgdavo pas ją, galimai prilupta vyro?

Vaikeli, visas muša, visi taip daro, tokie tie vyrai. Yra keturi vaikai, pakentėk. Kaip tu dabar be vyro. Kaime, viena. Ką tu čia prišokinėsi, savo teisybės ieškodama.

O tėvas ir kiti vyrai artimieji, jei žinojo, kad ją mušė vyras, sakė, kad pati kalta. Į akis šokai, nebuvai nuolanki ir gera. Gal nedavei? Valgyt, gerti ir dar kai ko. Ginčijaisi.

REKLAMA

Be vyro moteris Lietuvoje, žinot, gi kas. Arba kalė, arba netikėlė. Nes gerų moterų vyrai nemuša. Gerų moterų vyrai nepalieka. Tai yra toks stereotipinis spaudas, kuris gajus dar ir didmiesčiuose. Tai ką kalbėti apie gūdų kaimą?

Ir kai socialinės darbuotojos esą rėmė moterį prie sienos, girdi, taigi pasisakyk, pasipasakok, kaimynai sako, kad tave muša, reikia būti ne viso proto, kad imtumei ir pasipasakotumei. Net jei neturi išsilavinimo ir socialinių įgūdžių.

REKLAMA

Na ir kas, kad pasakai socialinei darbuotojai, kad tave muša? Kerštaujančio vyro, kurio gi dar ir savigarba paminta, smūgius reikės ištverti ne tai socialinei darbuotojai, o tau. Jį palaikys kelias paras areštinėje, bet jis sugrįš į savo namus.

Be to, tokie dalykai, kaip tavo vyro ir tavo vaikų tėvo smurtas yra tokie žeminantys, kad reikia rimto psichologo, kad tave prakalbintų. Jei turi užnugarį, būna lengviau. Jei jo neturi, o aplinka tokia, kad mušė ir muša visas aplinkui, tai koks skirtumas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje niekas dar neatėmė vaikų iš motinos už tai, kad ji gyvena su siautėjančiu vyru ir tokiu būdu nesugeba ne tik apsaugoti savęs, bet ir savo vaikų. Tačiau toji visų šitaip Lietuvoje keikiama Norvegijos vaikų teisių apsaugos institucija moters negalėjimą apsiginti, susitaikymą su aukos vaidmeniu prilygina negalėjimui pasirūpinti savo vaikais.

REKLAMA

Ir tai yra teisinga

Bet Norvegijoje motinoms siūloma įvairiapusė pagalba, kad jos apsispręstų, kas joms svarbiau. Sveiki vaikai ir jos pačios, ar jų degraduojantys vyrai. Nes Norvegijoje vyro smurtas nebėra norma.

Lietuvoje su tokia pagalba, patys matot, kaip yra. Jos tiesiog nėra. Lietuvos institucijos yra tokios bejėgės ir tokios nekompetentingos, kad net nesugebėjo iki šiol surinkti duomenų, ar tragedijos paženklintoje šeimoje būta smurto prieš vaikų motiną ir prieš vaikus. Savivaldybės visais būdais gražina savo statistiką, esą asocialių šeimų yra mažiau ir vaikų, augančių tokiose šeimose mažėja kasmet. O rimti žmonės ginčijasi, ar D.Grybauskaitė nori kurti dar vieną instituciją ar vis dėlto ne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų