• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bus ieškoma būdų, kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų darbe skaičių. Tuo tikslu ketinama rengti saugos konferencijas, leisti lankstinukus bei tobulinti įmonių vidaus reglamentus. Projekto įgyvendinimui skirta 810 tūkst. litų.

REKLAMA
REKLAMA

Šiam siūlymui ketvirtadienį pritarė Vyriausybė. Darbuotojų saugos ir sveikatos 2009-2012 metų strategija siekiama sumažinti sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičių, tobulinant teisinę bazę, organizacinę darbuotojų saugos ir sveikatos sistemą.

REKLAMA

Pasak projekto iniciatorės Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM), strategijoje numatytos priemonės, skirtos mokyti darbdavius, darbuotojus ir jaunimą apie profesinės rizikos veiksnius. Taip pat ketinama sukurti efektyvią darbdavių ir darbuotojų informavimo sistemą, mokyti darbdavius saugiai organizuoti, o darbuotojus saugiai dirbti pavojingus darbus. Be to, bus atlikti tyrimai nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevencijai, darbuotojų sveikatos priežiūros specialistų kvalifikacijos tobulinimui.

REKLAMA
REKLAMA

„Nelaimingi atsitikimai darbe ir profesinės ligos yra sunki socialinė ir ekonominė našta. Žmonės, nukentėję nuo nelaimingų atsitikimų darbe, tampa nedarbingi, gauna mažesnes pajamas. Ypač jei jie priversti nedirbti ilgą laiką. Darbdaviams tenka išlaidos, susijusios su nedarbingumo išmoka, sumažėjusiu našumu ir nedarbingų darbuotojų pakeitimu. Visa tai gali neigiamai veikti įmonės konkurencingumą“, - sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

SADM teigimu, priemonėms įgyvendinti prireiks apie 810 tūkst. litų. Finansavimas bus skirtas iš atitinkamų metų valstybės ir savivaldybių biudžetų.

Statistikos duomenimis, Lietuvoje kasmet įvyksta apie 100 mirtinų ir beveik 200 sunkių nelaimingų atsitikimų darbe, užregistruojama per tūkstantį profesinių ligų.

Per penkis šių metų mėnesius Valstybinės darbo inspekcijos inspektoriai nurodė pašalinti 15 tūkst. nustatytų darbuotojų saugos ir sveikatos pažeidimų, per 400 atvejų pareikalavo sustabdyti darbus, kai yra pavojus darbuotojų saugai ir sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų