• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas jau pirmąją darbo dieną ėmėsi perversmo Vyriausybėje. Tiesa, po balsavimo nepavyko išversti iš posto energetikos ministro Arvydo Sekmoko. Opozicija žada nenuleisti rankų, o neoficialiais duomenimis, prezidentė taip pat galvoja apie galimus naujus kandidatus į premjero kėdę.

REKLAMA
REKLAMA

Demonstravo džiaugsmą

Užvakar prasidėjusi Seimo pavasario sesija staigmenų nepateikė - nors pagrindinis svarstomas klausimas buvo interpeliacija energetikos ministrui A.Sekmokui, parlamento balsų dauguma pritarus jo atsakymams, šis išsaugojo postą. Nepatenkintiems ministro veikla iki jo atstatydinimo pritrūko 18 balsų.

REKLAMA

Tiek valdantieji, tiek pats A.Sekmokas užvakar atvirai džiūgavo dėl rezultatų, tiesa, jis jau atvirai pripažino, kad ministerijos darbas visgi stringa.

“Pripažįstu, kad galbūt ne visi darbai atlikti taip, kaip suplanuota, - prieš balsavimą į Seimo narius kreipėsi ministras. - Tie darbai, kurie yra pradėti, nėra baigti, juos reikia tęsti, ir aš neabejoju, kad šitie darbai ves į Lietuvos energetinę nepriklausomybę, o svarbiausia, užtikrins žemiausias energetikos resursų kainas vartotojams."

REKLAMA
REKLAMA

“Tai rodo, kad sveiko proto visiems užtenka, kad tie svarbūs darbai, kurie tikrai daromi energetikos nepriklausomybei įtvirtinti, kad ir opozicijai užtenka sveiko proto, kad su tuo nereikia juokauti", - jam pritarė ir premjeras Andrius Kubilius.

Tačiau vienas opozicijos atstovų Valentinas Mazuronis pripažino, kad tiek A.Sekmoko, tiek visos Vyriausybės lozungai apie ateities nepriklausomą energetiką skamba labai gražiai, tačiau realūs veiksmai, anot jo, netgi priešingi. Jis tvirtino, jog opozicija nesudės ginklų ir siūlys balsuoti dėl nepasitikėjimo kitais Vyriausybės nariais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Optimizmui per anksti

“Po šito balsavimo tik padidėjo aiškumas, kad dabartinė Vyriausybė negali valdyti Lietuvos valstybės. Mes, opozicinės frakcijos, tarsimės ir darysime viską, ką Statutas leidžia, kad iš tikrųjų šita dauguma būtų keičiama. (...) Yra surinkta medžiaga ir dėl aplinkos ministro, ir dėl Vyriausybės. Mano asmenine nuomone, dabartiniu metu reikėtų ieškoti kitų formų stiprinant opoziciją", - sakė V.Mazuronis.

REKLAMA

Pats A.Sekmokas buvo įsitikinęs, kad Seimas palaikymą parodė ir dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės jam išreikštos paramos. “Manau, kad prezidentės autoritetas yra didelė jėga", - sakė ministras.

Tačiau begalinis Vyriausybės optimizmas turi mažai pagrindo, mat tai, kad jos likimas kybo ant plauko, supranta ne tik patys valdantieji, bet net ir prezidentė. Neoficialiais duomenimis, ji buvo susitikusi su konservatorių frakcijos seniūno pavaduotoju Kęstučiu Masiuliu, kuriam Vyriausybės subyrėjimo atveju esą buvo siūloma premjero kėdė. Tiesa, tai neigia tiek D.Grybauskaitė, tiek pats K.Masiulis, kuris pradžioje neslėpė, kad toks susitikimas buvo.

REKLAMA

“Dėkime tašką, nes aš tikrai nekalbu net apie tai, ar buvo toks susitikimas - nei oficialiai, nei kitaip aš to nekomentuoju„, - užvakar “Vakaro žinių“ paklaustas apie pokalbio detales nebuvo atviras K.Masiulis.

D.Grybauskaitė taip pat pareiškė, jog apie premjero postą kalbasi “tik su premjeru".

Ne vietoje, ne laiku

Algis KRUPAVIČIUS - politologas: "Situacija paradoksali: nemanau, kad opozicijai būtų patogu eiti į valdžią, nes laiko pasiekti permainoms iki Seimo rinkimų - per mažai, tačiau jo užtektų susikompromituoti. Nepaisant visko, riba, kai Vyriausybei teks pasitikrinti įgaliojimus, artėja. Nes vien balsavimas dėl Arvydo Sekmoko parodė, kad kelių Seimo narių pasislinkimas į vieną ar kitą pusę būtų lemiamas. Jei pavyktų atstatydinti ministrą Gediminą Kazlauską, koalicija patirtų smūgį, nes išaugtų tikimybė, kad dalis koalicijos pereitų į opoziciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu vyksta politiniai žaidimai, tad prezidentės nuomonė nėra tiek svari, kaip kai kam atrodo. Manau, kad susitikimai dėl galimo premjero, jei tokie buvo, yra ne vietoje ir ne laiku. Nes apsispręsti, kas bus kandidatas, turės arba valdantieji, arba opozicija. Visgi, manau, niekam nenaudinga eiti į valdžią, tad nežinau, ar bus pakankamai ryžto iš opozicijos pusės.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų