• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siekiant surinkti papildomų lėšų gynybai, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas socialdemokratas Linas Jonauskas valdančiosios koalicijos darbo grupei, rengiančiai mokestinius pakeitimus, pasiūlė apmokestinti plynuosius miško kirtimus. 

Siekiant surinkti papildomų lėšų gynybai, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas socialdemokratas Linas Jonauskas valdančiosios koalicijos darbo grupei, rengiančiai mokestinius pakeitimus, pasiūlė apmokestinti plynuosius miško kirtimus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo narys mano, kad už plynuosius kirtimus miškų savininkams prie jau mokamų mokesčių galėtų prisidėti dar keli papildomi procentai.  

REKLAMA

„Šiuo metu miško savininkai moka privalomuosius atskaitymus iš pajamų už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką. Prie šio mokesčio galėtų prisidėti dar keli procentai už plynuosius kirtimus. Tie, kas kirs mišką plynai, papildys krašto apsaugos biudžetą, o kas norės sutaupyti ir išvengti mokesčio – pasirinks gamtai palankesnius miško kirtimus, galės naudoti atvejinius ar atrankinius miško kirtimus“, – Eltai sakė L. Jonauskas. 

REKLAMA
REKLAMA

Kaip numato Miškų įstatymas, atrankinis pagrindinis miško kirtimas – tai toks kirtimas, kai iškertama dalis tam tikro amžiaus, kokybės, matmenų ar būklės medyno medžių, siekiant išlaikyti arba sukurti įvairiaamžį medyną. 

Atvejinis miško kirtimas – kai brandus medynas iškertamas per kelis kartus kas 5 ar daugiau metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

L. Jonausko teigimu, nedidele dalimi prie krašto gynybos finansavimo galėtų prisidėti ir Lietuvos miškų savininkai.

„Miškai mums svarbūs ne tik dėl biologinės įvairovės išsaugojimo, rekreacijos, bet ir šalies gynybos. Jie yra mūsų natūralus barjeras. Todėl iš šio mokesčio laimėtume dvigubai – apsaugotume mūsų gamtą, o taip pat sustiprintume krašto apsaugą“, – mano L. Jonauskas. 

REKLAMA

Parlamentaras įsitikinęs, kad mokestis už plynuosius miško kirtimus skatintų tvaresnę miškininkystę, nes plynieji kirtimai su tuo nesuderinami. Pasak jo, mokslininkai, aplinkosaugininkai  jau daugybę metų kalba apie plynųjų kirtimų žalą ekosistemoms ir kardinalius ekosistemų pokyčius tokių  kirtimų vietose. 

REKLAMA

„Plynieji kirtimai nesuderinami su tvaria miškininkyste. Šios Vyriausybės programoje yra numatytas tikslas siekti, kad per 20 metų bent 50 proc. šalies miškų būtų tvarkomi pagal gamtai artimos miškininkystės principus, vengiant plynųjų kirtimų ir prioritetą teikiant ekosistemų apsaugai. Todėl, ieškant papildomų lėšų krašto gynybai, visai racionalu būtų apmokestinti plynuosius kirtimus“, – įsitikinęs L. Jonauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

ELTA primena, kad iki 2030-ųjų krašto apsaugai Lietuva siekia skirti 5–6 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). Per artimiausius metus surinkti papildomus 10–12 mlrd. eurų gynybai reikia norint suformuoti visus nacionalinės divizijos ir kitus kritinius kariuomenės operacinius pajėgumus. Tokį sprendimą Valstybės gynimo taryba priėmė sausį. 

REKLAMA

Siekdama didesnio finansavimo gynybai koalicinė taryba sutarė dėl pelno mokesčio kėlimo 1 proc. – stambioms įmonėms jis augtų iki 17 proc., lengvatinis – iki 7 proc.

Be to, siūloma gyventojų pajamas apmokestinti pagal dydį, o ne jų rūšį ir pagal tris gyventojų pajamų mokesčio tarifus – iki 36 metinių vidutinių darbo užmokesčių (VDU) uždirbančių gyventojų pajamoms būtų taikomas 20 proc. tarifas, pajamoms nuo 36 iki 60 VDU – 25 proc., o virš 60 VDU – 32 proc. tarifas.

REKLAMA

Siūloma ir įvesti cukraus mokestį saldiesiems gėrimams, 10 proc. apmokestinti draudimo sutartis, taikant 5 proc. lengvatą kai kurioms civilinės atsakomybės įmokoms.

Pirmadienį aštuonios Lietuvos profesinės sąjungos išsiuntė Vyriausybei bei Seimui laišką, kuriame reikalaujama atkreipti dėmesį į kai kuriuos planuojamus mokestinės sistemos pakeitimų punktus. 

Jame pateikiami penki pagrindiniai reikalavimai: apmokestinti pelną ir dividendus bent tiek pat, kiek darbo pajamas, taikyti daugiau GPM „laiptelių“, vienodinant skirtingų veiklos rūšių apmokestinimą, vienodinti ir jų socialinę apsaugą, minimalų atlygį prilyginti 50 proc. vidutinio atlyginimo, nekelti PVM tarifo, o vietoj to apmokestinti prabangos prekes ir aplinkos taršą.

Aukok
REKLAMA
savo trusikus apsimokestinkite
As jums patariu kur pinigu rast
As jums patariu kur pinigu rast
Busit milionieriais visi jus tinginiu valdzia planktonu armija kabinetu,bet jums neleis tik ta padaryt nusikalstamas susivienijimas nes ju esat ju kišeneij.O reik tik legalizuot tai kas dabar vyksta kas diena o ne zmones nurenginet,legalizuot marihuana vokieciu pavyzdi imkit ,ir prostitucija olandijos pavizdziu ten jos profsajunga turi geriau negu vokieciu.Ir viskas pinigu upė spetumet pensijas kelt ir tankus pirkt.
Valdžiažmogių durnumą, kuo mažesnis IQ tuo didesnis mokestis. Pinigų nebeturėsit kur dėt.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų