Savivaldybių tarybų rinkimuose šį vasarį pirmą kartą rinkėjų palankumą bandys pelnyti ir nepartiniai kandidatai. Jei surinks privalomą rėmėjų parašų skaičių, į valdžią Panevėžio krašte savo jėgomis bandys prasibrauti devyniolika kandidatų.
Panevėžio miesto tarybos nario mandato ketina siekti Violeta Bukelienė, Gvidas Drobužas, Kazys Grabys, Benjaminas Jasiūnas, Tadas Labutis, Donatas Lančickas, Gediminas Lelys, Kęstutis Lukoševičius, Dainius Ožalas, Vidas Šamšonas ir Vaidotas Vaitkevičius.
Partija tik varžytų
Atstovauti Panevėžio rajono gyventojams ryžosi Arvydas Alekna, Laima Auglienė, Audrius Daukša, Nijolė Gaižiūnienė, Vilius Grybauskas, Rimantas Janušis, Danutė Kriščiūnienė ir Zita Maršantienė.
Televizijos „Pan TV“ bendraturtė ir laidų vedėja V. Bukelienė į klausimą, kodėl nusprendė savarankiškai dalyvauti rinkimuose į miesto Tarybą, atsakė, jog niekada nebuvo ir nėra jokios partijos narė.
„Partijose paprastai reikia klausyti, ką tau liepia, paklusti bendriems sprendimams, o man tai nepriimtina“, – tvirtino V. Bukelienė.
Pretendentė į kandidates savivaldybių rinkimams teigė dažnai bendraujanti su panevėžiečiais ir žinanti, kiek daug problemų juos slegia.
„Tikiuosi, kad dirbdama Taryboje iš arčiau matysiu, ar tas problemas įmanoma išspręsti. Kitas dalykas – aš ir pati įžvelgiu taisytinų dalykų. Pavyzdžiui, kodėl į Panevėžį atėję pinigai dažnai iškeliauja į kitus miestus. Manau, kad konkursuose reikia pirmenybę suteikti savoms įmonėms ir gyventojams“, – sakė V. Bukelienė.
Išsiskyrė keliai
Į miesto Tarybos nario kėdę nusitaikęs Panevėžio verslininkų asociacijos pirmininkas K. Grabys prieš ketverius metus atsisakė narystės Tėvynės sąjungoje.
„Man nebebuvo pakeliui su partija, kurios vadovybė pakeitė liniją ir parėmė buvusių komunistų Vyriausybę. Aš nebegalėjau būti vienose gretose su partijos Panevėžio skyriui vadovaujančiu meru Vitu Matuzu, kuris, būdamas meru, pritarė didžiųjų prekybos centrų plėtrai mieste, sąlygojusiai smulkiųjų prekybininkų bankrotus“, – paaiškino K. Grabys.
Pasak pašnekovo, kandidatuoti į miesto Tarybą jį, taip pat B. Jasiūną, D. Lančicką ir G. Lelį paskatino Panevėžio verslininkų asociacijos nariai.
„Ligšiolinės miesto valdžios su mūsų organizacijos sprendimais nesiskaitė, jos negynė smulkiųjų verslininkų interesų, atėmė duoną iš privačių vežėjų“, – tvirtino K. Grabys.
Paklaustas, prie kokios frakcijos šlietųsi naujojoje Taryboje, Panevėžio verslininkų asociacijos vadovas atšovė, jog ieškodamas bendraminčių dairysis ne į partijas, o į konkrečius žmones.
Tikisi pakeisti senbuvius
Šios kadencijos miesto Tarybos narys D. Ožalas buvo įrašytas į konservatorių-krikščionių demokratų kandidatų vasario 27-ąją vyksiantiems naujiems rinkimams sąrašą, tačiau vėliau iš jo pasitraukė. Politiko teigimu, tokiam žingsniui jis ryžosi tikrai ne dėl ten užimtos žemos pozicijos.
„Man nebuvo priimtina, kokie žmonės atsidūrė pirmajame penketuke, taip pat kad sąrašui vadovauja meras Vitalijus Satkevičius. Miesto vadovas nėra tas lyderis, su kuriuo galima laimėti rinkimus – jis nieko nepadarė, kad žmonės gyventų geriau. O pirmąsias penkias sąrašo vietas užėmę žmonės net nevaikšto į frakcijos pasitarimus, nevykdo partijos tarybos sprendimų“, – sakė rinkimų metu iki kovo 1 dienos narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje laikinai sustabdęs D. Ožalas.
Pašnekovo įsitikinimu, gatvėms tvarkyti ir asfaltuoti, gėlynams sodinti miesto biudžete būtina numatyti ne mažiau kaip 5–6 milijonus litų. „Tikiuosi, kad tai pavyks padaryti rinkėjų valia į naująją Tarybą atėjus daug jaunų žmonių ir pasitraukus ten per ilgai užsisėdėjusiems politikams“, – tvirtino D. Ožalas.
Mero kėdė neberūpi?
Verslininkas G. Drobužas miesto Taryboje dirbo praėjusią kadenciją. Tada jis, nepartinis, rinkimus laimėjo būdamas įrašytas į partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatų sąrašą.
Į klausimą, kodėl nusprendė dar kartą pelnyti rinkėjų pasitikėjimą, vyras atsakė norįs būti pilietiškas. G. Drobužas kategoriškai neigė, jog tapęs Tarybos nariu sieks miesto mero posto, nors apie tokius ketinimus jis buvo užsiminęs praėjusios kadencijos pradžioje.
„Aš turiu per daug kitų užsiėmimų, kad pretenduočiau į mero kėdę“, – vakar „Panevėžio balsui“ tvirtino verslininkas.
Praėjusią kadenciją G. Drobužas garsėjo ir sukauptais milijonais. Vakar paklaustas, ar dar tebėra milijonierius, dienraščio pašnekovas atsakė esąs verslininkas, nebankrutavęs per krizę.
Pasak pretendento į kandidatus, miesto Taryboje turi būti minimumas politikos ir maksimumas ūkininkavimo, o jis pats pirmiausia sieksiąs darbo rezultato, o ne priklausyti kuriai nors frakcijai.
Dirbs ne sau ir ne partijoms
D. Kriščiūnienė vadovauja Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinei mokyklai, tačiau sieks Panevėžio rajono tarybos nario mandato – jau porą metų moteris gyvena Piniavoje, jos bendruomenė ir paskatinusi dalyvauti rinkimuose.
Daug metų buvusi Lietuvos krikščionių demokratų partijos narė D. Kriščiūnienė iš jos išstojo po jungtuvių su konservatoriais.
„Einu į rinkimus padėti ne sau, o žmonėms išspręsti jų problemas – juk daug žmonių labai nusivylę partijomis“, – teigė ne tik specialiųjų poreikių vaikų mokyklai, bet ir miesto veikliųjų moterų klubui vadovaujanti pretendentė į kandidates.
D. Kriščiūnienės įsitikinimu, visose partijose yra puikių narių, todėl ir dirbdama Taryboje pritartų jų geriems siūlymams.
Panevėžio rajono Karsakiškio seniūnė Nijolė Gaižiūnienė dilemą, ar rajono Tarybos narės mandatas, ar dabar užimama kėdė, spręs tik po sėkmingai pasibaigusių rinkimų.
„Laimėto mandato jau esu atsisakiusi du kartus. Tada rinkimuose dalyvaudavau su liberalcentristų kandidatų sąrašu, o šįkart nusprendžiau partijai balsų nebeuždirbinėti ir kovoti savarankiškai“, – teigė N. Gaižiūnienė.