• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ilgaisiais savaitgaliais, kai dauguma gyventojų mini šventes, leidžia laiką su artimaisiais ar draugais, darbas ligoninėse nestoja. Priklausomai nuo metų laiko, veiksmas Skubios pagalbos skyriuose būna itin intensyvus. Tačiau šiemet ilgasis Velykų savaitgalis medikus nustebino – pacientų buvo net mažiau, nei įprasta.

Ilgaisiais savaitgaliais, kai dauguma gyventojų mini šventes, leidžia laiką su artimaisiais ar draugais, darbas ligoninėse nestoja. Priklausomai nuo metų laiko, veiksmas Skubios pagalbos skyriuose būna itin intensyvus. Tačiau šiemet ilgasis Velykų savaitgalis medikus nustebino – pacientų buvo net mažiau, nei įprasta.

REKLAMA

Kaip portalą tv3.lt informavo Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) atstovė, pacientų srautas velykinį savaitgalį buvo net mažesnis.

„Velykinis savaitgalis Skubios pagalbos skyriuje savo skaičiais nenustebino, jie buvo panašūs ar net mažesni už vidurkį – maždaug po 250 pacientų šeštadienį ir sekmadienį. Vakar jų buvo kiek virš 200, o metinis paros vidurkis siekia apie 280–300 pacientų“, – komentavo Dalia Smagurauskaitė. 

Vyravo traumos, 50 asmenų sutriko virškinimas

Pasak jos, vyravo šiltajam sezonui būdingos traumos, ištikusios dėl neatsargumo, pervertinus savo jėgas, pavartojus per daug alkoholio. 

REKLAMA
REKLAMA

„Dažniausiai tai – kulkšnių, dilbio kaulų lūžiai, raiščių patempimai ir kt. Taip pat buvo trys politraumas, tai yra daugybinius kūno sužalojimus) patyrę pacientai“, – vardijo ji.

REKLAMA

Kaip nurodė ligoninės atstovė, dėl apsinuodijimo alkoholiu ir apsvaigimo nuo psichotropinių medžiagų į skyrių patekusių pacientų skaičius buvo įprastas – apie 35 asmenys per tris šventinio savaitgalio dienas. 

Tuo metu pusšimtis pacientų kreipėsi dėl įvairaus pobūdžio pilvo skausmų. 

Dirbo įprastu režimu

VUL Santaros klinikos taip pat teigė sulaukusios įprasto pacientų srauto, tad darbas Skubios pagalbos skyriuje vyko įprastu režimu.

REKLAMA
REKLAMA

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad štai per žiemos laiko didžiąsias šventes kai kurioms ligoninėms reikėjo itin dėmesingai organizuoti Skubios pagalbos skyriaus darbą, mat tuo metu plūsteli daugiau ne tik ūmiai sunegalavusių, bet ir lėtinėmis ligomis sergančių pacientų, dalį kurių net tenka skubiai gaivinti.

Vis tik šįkart Santaros klinikose velykinis savaitgalis buvo neįprastai ramus, nepastebėtas net įprastai per nedarbo dienas padidėjantis širdies ir kraujagyslių ligomis sergančių pacientų srautas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Kauno klinikos nurodė, kad ilgojo savaitgalio metu pastebėtas kiek didesnis pacientų srautas ligoninės Skubios pagalbos skyriuje, tačiau šio padidėjimo su šventėmis nesiejo.

„Atšilus orams žmonės daugiau laiko praleidžia kieme,  soduose, kuriuose, pavyzdžiui, genint medžius, patiria įvairias traumas. Vienos iš dažniausių traumų – akių ar galūnių sužeidimai“, – nurodė klinikų komunikacijos atstovai.

REKLAMA

Ragina įsivertinti, art išties reikia skubios pagalbos

Medikai taip pat atkreipia dėmesį, kad visada pasitaiko pacientų, kurie kreipiasi į Skubios pagalbos skyrių, nors jų sutrikimas neatitinka skubios pagalbos kriterijaus.

Valstybinė ligonių kasa taip pat ragina įvertinti, ar reikiamos pagalbos negalėtumėte gauti ir poliklinikos darbo valandomis.

Tiesa, Lietuvoje visos šeimos medicinos paslaugas teikiančios gydymo įstaigos privalo užtikrinti nepertraukiamą prisirašiusių prie įstaigos apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) pacientų sveikatos priežiūrą. Dėl šios priežasties daugelyje gydymo įstaigų po darbo valandų, savaitgaliais ar per šventes dirba budintys gydytojai.

REKLAMA

Į budintį gydytoją pacientams rekomenduojama kreiptis tais pačiais klausimais kaip ir į savo šeimos gydytoją: ūmiai susirgus, prireikus nedarbingumo pažymėjimo ir kt.

Vykti į ligoninės skubiosios pagalbos skyrių reikia tik tais atvejais, kai prireikia būtinosios medicinos pagalbos. Pavyzdžiui, kilus realiai grėsmei sveikatai ar gyvybei – patyrus traumą, stipriai susižeidus, ūmiai apsinuodijus ir kt.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patyrus insultą ar infarktą, praradus sąmonę, patekus į autoįvykį, nedelsiant reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą telefono numeriu 112. 

Ligonių kasos primena, kad būtinoji medicinos pagalba visiems nuolatiniams Lietuvos gyventojams – tiek apdraustiems PSD, tiek neturintiems šio draudimo nemokamai teikiama visose šalies sveikatos priežiūros įstaigose.

Laikas atkurti išblaivinimo įstaigas, kuriose paslaugos būtų tik mokamos. Priėmimo skyrius turėtų teikti paslaugas tik blaiviems ligoniams. Jei į ligoninę patektų neblaivus, kuris turi nedarbingumo pažymą, jie prarastų išmokas. Jei atvyksta pasijutęs blogai sutrikus širdies veiklai, bet blaivus, iš jo reikalaujama mokėti už konsultaciją, bet nemokama kompensacija, kai išvarytas ligonis patiria komplikacijas ar net miršta.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų