Garbaus amžiaus sulaukusi panevėžietė Ona be vyro našliauja jau 18-tus metus. Prieš pat pensiją infarkto ištiktą vyrą palaidojusi moteris, tikina, nė negalvojo tekėti dar kartą.
Nors per ilgus našliavimo metus linksmo būdo moteriai gerbėjų netrūko, veikli panevėžietė mieliau rinkosi visuomeninę veiklą. Vienatvės dienas greitai užpildė įvairūs folkloro užsiėmimai, ansambliai. O kur dar respublikinė senjorų organizacija, kita veikla. Todėl našliauti moteriai anokia čia našta.
Už tai, kad moteris gyvena viena, gauna dar ir našlės pensiją – maždaug 21 eurą per mėnesį. Tačiau anaiptol ne visi garbaus amžiaus sulaukę senjorai sutinka, taip kaip Ona, gyventi vieni. Dalis ryžtasi antrai santuokai ar artimesnei draugystei.
Tik tokiu atveju našlės pensija prarandama. Tačiau dabar aiškėja, kad ne visi senjorai sąžiningi. Dalis našlių sugebėjo ilgus metus iš „Sodros" neteisėtai gauti našlio pensiją, nors tokią teisę ir buvo praradę.
Per dvejus metus Panevėžio „Sodros" specialistai suskaičiavo, kad tokią paramą neteisėtai galėjo gauti beveik pusšimtis Panevėžio apskrities našlių.
Ėmus lįsti tokioms našlių pamirštoms santuokoms ir skyryboms, dabar neteisėtai gautas permokas tenka grąžinti ne vienam garbaus amžiaus senjorui. O susidariusios skolos įspūdingos. Vien Panevėžio apskrities našlių skola valstybei siekia 63,5 tūkst. eurų.
Tikslios statistikos, kiek gi našlių tuokiasi antrą ar daugiau kartų, bent jau Panevėžio mieste ir rajone nėra. Santuokų rūmų specialistai teigia, kad tokių porų per metus priskaičiuoja apie 20.
Šiuo metu našlių pensiją gauna per 20 tūkst. Panevėžio apskrities asmenų.
Plačiau apie tai TV3 reportaže