Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Darbo partijos sprendimai 2012 - 2016 m.: pakelti atlyginimus, sumažinti mokesčius, mažinti šilumos kainas, padidinti pensijas, gerinti sveikatos priežiūros kokybę ir sumažinti vaistų kainas, padėti verslui kurti darbo vietas, gerinti verslo sąlygas, sugrąžinti savo žmones į Lietuvą ir stabdyti emigraciją, suteikti rinkėjams galimybę atšaukti Seimo narį.
Tai kompetentingas, atsidavęs savo darbui ir žmonėms politikas.
Kaimo ir žemės ūkio plėtra
2012-2016 metais Darbo partija atstovaudama jūsų interesams Seime, dirbdama Vyriausybėje:
sukurs ilgalaikę kaimo plėtros strategiją, paremtą gyvenimo ir socialinių skirtumų tarp miesto ir kaimo gyventojų mažinimu, darniu atskirų regionų vystymusi, kaimo gyventojų užimtumo didinimu, vietos veiklos grupių ir bendruomenių aktyvumo skatinimu ir partneryste, fizinės bei socialines kaimo infrastruktūros gerinimu;
sukurs ir saugos racionalų švietimo, medicinos, kultūros ir kitų kokybiškų socialinių paslaugų tinklą kaimo vietovėse;
efektyviai panaudos Europos Sąjungos ir nacionalinio biudžeto lėšas gerindami kaimo infrastruktūrą;
skatins agroturizmą, ekoturizmą, tradicinius kaimo verslus, tradicinių amatų centro kūrimąsi, rems tautinio paveldo ir tradicinių produktų gamybą;
skatins vystyti aplinką tausojančią žemės ūkio gamybą, plačiau naudos atsinaujinančią energetiką;
skatins stiprių, konkurencingų ūkių, gebančių gaminti aukštos kokybės sveiką ir saugią produkciją, kūrimąsi ir plėtrą;
subalansuos konkurencingą importo atžvilgiu mokesčių naštą kasdienių ir pirmo būtinumo prekių vietos gamintojams.
Finansai ir mokėsčiai.
2012-2016 metais Darbo partija atstovaudama jūsų interesams Seime, dirbdami Vyriausybėje:
minimalią mėnesinę algą 2013 m. pradžioje pakels iki 1200 litų, o metų pabaigoje iki 1509 litų;
kurdami naujas darbo vietas, sudarys sąlygas vietos verslui aktyviau vykdyti plėtrą šalies regionuose;
subalansuos konkurencingą importo atžvilgiu mokesčių naštą kasdienių ir pirmo būtinumo prekių vietos gamintojams;
nedarbo problemą baigs spręsti trečiaisiais kadencijos metais;
paskutiniais kadencijos metais tvirtins subalansuotą valstybės biudžetą. Skolins lėšas tik investiciniams projektams, kurie kurs pridetinę vertę;
mažins biudžeto deficitą, įvesdami griežtesnes fiksalinės drausmės taisyklės planuojant biudžetą ir užtikrinant skaidrią ir griežtą išlaidų kontrolę;
pasieks, kad kiekvienais metais, tvirtinant valstybės biudžetą, privaloma tvarka būtų sukauptas stabilizavimo rezervas, jam skiriant nustatytą procentą nuo nacionalinio biudžeto pajamų ir jį papildant iš privatizavimo fondo. Sugriežtins stabilizavimo fondo lėšų panaudojimo tvarką, kiekvienais metais sąmatas tvirtinant Seimo nutarimu.
ŠVIETIMAS
sukurs lanksčią ir atvirą, kiekvienam prieinamą švietimo sistemą, kuri atitiktų atviros pilietinės visuomenės asmens ir šalies ūkio poreikius, ir sudarytų galimybę mokytis bei tobulėti visą gyvenimą. Švietimas turi sukurti ir išplėtoti žiniomis grindžiamą konkurencingą ūkį, užtikrinti žmonių užimtumą, panaikinti socialinę atskirtį ir skurdą. Todėl parengs valstybinę strategiją, numatančią šalies švietimo raidą iki 2030 metų.

SOCIALINĖ APSAUGA
Sieks, kad dirbantieji turėtų geras gyvenimo ir saugias darbo sąlygas, gautų vertą jų darbo atlyginimą. Ypatingai rems mažas pajamas gaunančius asmenis. keis pensijų sistemą. Užtikrins pensinio amžiaus žmonėms visavertį gyvenimą. Vykdys visokeriopą šeimos rėmimo politiką.

Didins darbo užmokėstį:
- sieks, kad minimali mėnesinė alga būtų 1 509 litų;
- skatins darbo užmokesčio augimą privačiame sektoriuje.

KAIMO IR ŽEMĖS ŪKIO PLĖTRA
Formuos visuomenėje patrauklų požiūrį į kaimą ir žemės ūkį. Gerins kaimo žmonių gyvenimo kokybę. Skatins žmones kurti ir vystyti tradicinius ir alternatyvius verslus. Rems konkurencingų ūkių, gebančių gaminti aukštos kokybės sveiką ir saugią produkciją, kurimąsi ir plėtrą, taip pat ekologiškų naturalių , išskirtinės kokybės ir tradicinių gyvulininkystės produktų gamybą.

KULTŪRA
Rems kūrybą ir kūrybingumą. Sieks, kad kultūra būtų deramai finansuojama, modernizuojama kultūros institucijų infrastruktūra. Rems aukštos vertės žiniomis ir kūrybiniais gebėjimais grindžiamą profesionalų menininkų veiklą. Užtikrins kultūros prieinamumą.

- kultūros politiką susies su kitomis valstybės politikos sritimis ir sukurs veiksmingą institucijų bendradarbiavimo modelį. Sieks suderintos kultūros srities strateginio planavimo ir nuoseklios veiklos. Aktyviai įtrauks į kultūros politikos formavimą menininkus, asocijuotas kultūros ir meno struktūras. Reformuos kultūros valdymą, optimizuos kultūros įstaigų tinklus ir modernizuos kultūros infrastruktūrą;
- sieks, kad kultūra, turinti tiesioginę įtaką ekonomikai ir valstybės politikai, būtų deramai finansuojama, o jai skiriamos biudžeto lėšos būtų naudojamos racionaliai ir skaidriai. Kultūra finansuos per Kultūros tarybą, kurios pagrindinė funkcija - skirstyti biudžeto lėšas bei vertinti šių lėšų panaudojimo veiksmingumą;
- įvertins kultūros ir meno sektoriaus finansavimą, kaip lemtingai svarbų nacionalinės tapatybės pagrindų saugojimą ir puoselėjimą, be kurio valstybė ir visuomenė negali egzistuoti ir kurti ateities;
- rems žmonių laisvę ir galimybę ginti savo dvasines vertybes;
- skatins visuomenės kultūrines iniciatyvas. Rems ir populiarins mėgėjų kūrybą, puoselės dainų švenčių tradicijas.
Darbo partijos sprendimai 2012 - 2016 m.: pakelti atlyginimus, sumažinti mokesčius, mažinti šilumos kainas, padidinti pensijas, gerinti sveikatos priežiūros kokybę ir sumažinti vaistų kainas, padėti verslui kurti darbo vietas, gerinti verslo sąlygas, sugrąžinti savo žmones į Lietuvą ir stabdyti emigraciją, suteikti rinkėjams galimybę atšaukti Seimo narį.
Puiku, kad darbiečiai nepasiduoda politinių oponentų ir teisėsaugos spaudimui, būtina padaryti viską, kad Seime jų būtų kuo daugiau, nes jie puikiai žino, kaip reikia tvarkytis ekonomikoje.
Darbo partija sau atsakingis iškelė šiuos konkrečius tikslus - aktyviai dirbti ir rūpintis kaimo ir žemės ūkio plėtra, siekti, kad mažėtų nedarbas ir emigracija, rūpintis gyventojų užimtumo didinimu kuriant naujas darbo vietas, mažinant mokesčius, didinant vidutinį atlyginimą. Sieks, kad būtų sukurtas ir išsaugotas racionalus švietimo, medicinos, kultūros ir kitų kokybiškų socialinių paslaugų tinklas. Sieks, kad būtų remiamas vidutinio dydžio prekinių ir šeimos ūkių, gaminančių aukštos kokybės sveiką produkcija kūrimasis. Didėlį dėmesį skirs, kad panaudojant ES ir nacionalinio biudžeto lėšas kaime būtų plečiami ir inžineriniai tinklai, kasmet skiriama lėšų rajoninių kelių ir žvyrkelių asfaltavimui ir priežiūrai. Aš tikiu, kad jie galės įgyvendinti šiuos tikslus.
Darbo partijai kartu su koalicijos partneriais suformavus valdančiąją daugumą, Seimo bei Vyriausybės reitingai ėmė augti.

Rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ naujienų agentūros ELTA užsakymu sausio 3–11 dienomis atliktos apklausos duomenimis, išaugo gyventojų pasitikėjimas Seimu, Vyriausybe bei Seimo Pirmininku, Darbo partijos pirmininko pavaduotoju Vydu Gedvilu.

Pasitikėjimas Seimu bei Vyriausybe po rinkimų išaugo dvigubai — to per tris mėnesius nepavyko padaryti jokiai kitai institucijai. Šios apklausos duomenimis, Seimo reitingai pakilo iki 28 proc. Seimo Pirmininko V. Gedvilo reitingai išaugo iki 33 proc.

Be V. Gedvilo palankiausiai vertinamų politikų dvidešimtuke yra dar trys darbiečiai: Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich (jį palankiai vertina 40 proc. apklaustųjų), Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas (palankiai vertinamas 31 proc. apklaustųjų) bei parlamentarė Loreta Graužinienė (34 proc. apklaustųjų).

Jeigu Seimo rinkimai būtų vykę metų pradžioje, už Darbo partiją balsuotų 17 proc. apklaustųjų, partija stabiliai laikosi reitingų viršūnėje. Į Seimą pakliūtų penkios partijos: Lietuvos socialdemokratų, Darbo partija, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Liberalų sąjūdis.


REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų