• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pertvarkius mokslinių tyrimų įstaigų tinklą, nuo kitų metų pradžios atskiri išliks humanitarinių mokslų institutai ir Lietuvos energetikos institutas, o daugelis buvusių atskirų institutų bus jungiami, jų pagrindu steigiant mokslo tyrimų centrus.

REKLAMA
REKLAMA

Chemijos, Fizikos ir Puslaidininkių fizikos institutai jungiami steigiant fizinių ir technologijų mokslo centrą. Botanikos institutas, Vilniaus universiteto (VU) Ekologijos institutas ir Geologijos ir geografijos institutas jungiami steigiant Gamtos tyrimų centrą. Matematikos ir informatikos institutas jungiamas prie Vilniaus universiteto.

REKLAMA

Steigiant Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centrą, jungiami Lietuvos miškų institutas, Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės ir Lietuvos žemdirbystės institutai.

VU Eksperimentinės ir klinikinės medicinos institutas jungiamas su VU Imunologijos institutu steigiant Inovatyvios medicinos centrą.

REKLAMA
REKLAMA

Socialinių tyrimų institutas jungiamas su Darbo ir socialinių tyrimų institutu, pavaldžiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, kuriant atskirą Socialinių tyrimų centrą.

Atskiri lieka humanitarinių mokslų institutai: Lietuvių kalbos institutas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Lietuvos istorijos institutas. Kultūros, filosofijos ir meno institutas nuo kitų metų taps Lietuvos kultūros institutu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės, lieka klausimas dėl VU Onkologijos instituto, kurio ateitis priklauso ir nuo Sveikatos apsaugos ministerijos vykdomos sveikatos sistemos pertvarkos. Taip pat Vyriausybė kreipėsi į Seimą dėl Biochemijos ir Biotechnologijos institutų jungimo prie Vilniaus universiteto, jų pagrindu stengiant mokslinį centrą.

REKLAMA

Dar lieka neatsakytas klausimas dėl Edukologijos instituto, taip pat dėl atskiro Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto, šiuo metu pavaldaus Žemės ūkio ministerijai.

Šiuo metu atskirą teisinį statusą turinčių trylika universitetų mokslo institutų nuo kitų metų integruojami į universitetus.

Mokslinių tyrimų įstaigų tinklo pertvarka siekiama koncentruoti mokslines pajėgas, sukurti geresnes sąlygas tyrėjams realizuoti savo gebėjimus sprendžiant šiandieninio mokslo uždavinius ir rengiant aukščiausios kompetencijos specialistus. Tikimasi sparčiau kurti žinių visuomenę ir sustiprinti Lietuvos ūkio konkurencingumo ilgalaikius pagrindus. Mokslinių tyrimų įstaigų tinklo pertvarka atliekama pagal mokslo, studijų ir verslo slėnių plėtros planą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų