Pasak teismo atstovės Jolitos Gudelienės, prieš pradedant nagrinėti bylą šalims buvo pasiūlyta tokia galimybė arba teisė pasinaudoti teismine mediacija.
„Taikos sutarties variantą atmetė abi proceso šalys, nurodžiusios, kad tam tikros derybos šiais klausimais tarp šalių jau vyko, tačiau jos rezultatų nedavė. Teisminės mediacijos galimybei neprieštaravo HISK atstovaujantys advokatai, tačiau su tokiu ginčo sprendimo būdu nesutiko atsakovo pusė“, – antradienį po pirmojo teismo posėdžio BNS nurodė jo atstovė.
Jos teigimu, posėdyje buvo išklausytos abiejų dalyvių įžanginės kalbos bei aiškinamasi dėl vieno iš aštuonių ieškinio epizodų – orlaivio pirkimo aplinkybės.
„Proceso šalys teismui teikė paaiškinimus dėl 375 tūkst. eurų žalos, kuri, kaip teigia ieškovė HISK, bendrovei buvo padaryta dėl priimto sprendimo įsigyti orlaivį ir neefektyvaus šio pirkinio naudojimo“, – teigė J. Gudelienė.
Su V. Puidoku antradienį BNS nepavyko susisiekti, pernai gruodį visus kaltinimus jis vadino absurdu ir šmeižtu.
V. Puidoko advokatas Tomas Narkus BNS teigė, kad jo klientui pareikštus kaltinimus laiko „absurdu“, „nesusipratimu“, o ieškinio nepripažįsta.
„Tai, ką šiandien teismui pateikė HISK prieš V. Puidoką, yra absurdas. Tai nėra pagrįsta nei teise, nei faktais (...) Tai yra (21,5 mln. ieškinys – BNS) nesusipratimas, bet, deja, mes tai dar turėsime įrodyti ir tai užims daug laiko“, – BNS sakė T. Narkus.
HISK teigia, kad vadovaudamas bendrovei V. Puidokas sudarė daug sandorių ir priėmė verslo sprendimų, kurie bendrovei nenešė naudos, priešingai – buvo žalingi, sprendimai buvo priimti ir įgyvendinti nepakankamai rūpestingai, o dalis – ir V. Puidoko asmeninių interesų naudai.
Patikslintas ieškinys yra 3 mln. eurų didesnis nei 2021 metų pabaigoje, kai bendrovė kreipėsi į teismą, – tuomet V. Puidoko žala buvo įvertinta 18,5 mln. eurų.
Apie tai, kad HISK iš buvusio įmonės vadovo siekia prisiteisti daugiau nei planavo iš pradžių – per 21 mln. eurų, BNS patvirtino įmonės valdybos pirmininkas Gvidas Drobužas, kuris išsamiau nekomentavo.
„Taip, žinau, kad mūsų teisininkai patikslino ieškinio sumą – turbūt turėjo tam pagrindo, tačiau detalių aš nežinau“, – BNS antradienį sakė G. Drobužas.
Pernai gruodį skelbta, kad dėl netinkamo V. Puidoko vadovavimo „Panevėžio keliai“ 2016-2020 metais patyrė 31 mln. eurų konsoliduotų nuostolių, įmonės nuosavas kapitalas nuo 2015 metų sumažėjo 23 proc. iki 68,5 mln. eurų. Iš viso dėl buvusio vadovo veiksmų „Panevėžio keliai“ esą patyrė 18,48 mln. eurų žalos.
2021 metų vasarį pasibaigus didžiausių tuometinių „Panevėžio kelių“ akcininkų Remigijaus Juodviršio ir Gvido Drobužo konfliktui buvo išrinkta nauja įmonės vadovybė. Naujoji valdyba tuomet laikinu generaliniu direktoriumi paskyrė bendrovės komercijos direktorių Rolandą Zabilevičių, kuris pakeitė daugiau kaip dešimtmetį įmonei vadovavusį V. Puidoką.
Kitas teismo posėdis numatytas lapkričio 9 dieną.