Už disponavimą narkotinėmis medžiagomis ir jų kontrabandą Panevėžio apygardos teismas paskyrė laisvės atėmimo bausmes dviem Panevėžio gyventojams. Teismo sprendimu K. K. praleis pataisos namuose keturiolika metų, G. M. – trylika.
2010 m. balandžio 28 d. K. K. netoli Maskvos, Volokolomsko kelyje, iš nenustatytų asmenų įsigijo labai didelį kiekį – 5484,79 g heroino, kurio grynoji masė 2173,552 g. Tada telefonu susitarė su savo pažįstamu G. M., tuo metu vykusiu namo į Lietuvą iš Kazachstano per Rusijos Federaciją, kad šis nugabens narkotikus į Lietuvą.
Kitą dieną K. K. perdavė maišelius su heroinu G. M., o pastarasis sudėjo juos į nuosavame krovininiame automobilyje specialiai įrengtas slėptuves.
2010 m. gegužės 1 d. Obelių pasienio kontrolės poste G. M. krovininį automobilį apuostęs specialiai narkotinių medžiagų ieškantis tarnybinis šuo, nors ir elgėsi neįprastai, nieko nerado. Išmetimo vamzdyje paslėptą heroiną pareigūnai aptiko automobilį peršvietę rentgenu Medininkų pasienio poste.
Pagal LR Sveikatos apsaugos ministro 2003 m. balandžio 23 d. įsakymu Nr. V-239 patvirtintas narkotinių ir psichotropinių medžiagų nedidelio, didelio ir labai didelio kiekio nustatymo rekomendacijas labai didelis heroino kiekis yra daugiau kaip 10 gramų šios medžiagos. Taigi narkotinės medžiagos (heroino) kiekis, kuriuo disponavo kaltinamieji, viršija labai didelį kiekį daugiau kaip 200 kartų.
Teismas, remdamasis byloje surinktais įrodymais, priėjo prie išvados, kad būtent K. K. turėjo tikslą Rusijos Federacijos teritorijoje įgytas narkotines medžiagas atgabenti į Lietuvos Respubliką ir tam tikslui įgyvendinti pasitelkė G. M., turėjusį nuosavą krovininį automobilį su specialiai įrengta slėptuve kontrabandos pervežimui ir sutikusį padaryti nusikaltimą.
Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad K. K. yra šių nusikalstamų veikų sumanytojas, o vienos iš jų – organizatorius, todėl jo veiksmus įvertino kaip pavojingesnius.
G. M. nuosavybės teise priklausantį krovininį automobilį, kuriuo jis gabeno narkotines medžiagas, teismas pripažino nusikaltimo priemone ir jį konfiskavo.
Tas, kas neteisėtai įgijo, laikė, gabeno, siuntė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, baudžiamas laisvės atėmimu nuo dešimties iki penkiolikos metų.
Tas, kas nepateikdamas muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengdamas arba neturėdamas leidimo per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno narkotines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų.
Šis Panevėžio apygardos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų Lietuvos apeliaciniam teismui.