Daugybę senų laikrodžių taisykloje turintis laikrodžių meistras Jurijus vasaros ir žiemos laiko kaitaliojimo nelaukia. Artėjantis vasaros laiko įvedimas po trijų savaičių jį vargina dar nedaug. Tačiau kai artėja žiema, rudenį persukti šitokią galybę rodyklių – nemenkas darbas. Atgal sukti jų negalima, kad nepakenktų mechanizmui, tad tenka kantriai kiekvieną sukti po 11 valandų ir kartu išklausyti daugybę dūžių.
„Pavasarį problemos nėra. Valandą pirmyn be problemų. Atgal reikia visą 11 val. periodą“, - sako laikrodžių meistras Jurijus.
Po trijų savaičių ir vėl turėsime sukti laikrodžius valanda į priekį, ES bus įvestas vasaros laikas. Vyriausybė nusprendė netrikdyti vieningo ES vidaus rinkos veikimo ir nesiūlo Europos Komisijai atšaukti iki šiol galiojančią tvarką, nors ministerijų nuomonės skirtingos. Štai Žemės ūkio ministerija ragina Lietuvoje laikrodžių nesukioti, o Aplinkos - jai antrina teigdama, kad gyvūnams nepatinka, kai jie staiga pradedami šerti valanda vėliau ar anksčiau.
„Gyvūnus prižiūrintys žmonės, zoologijos sodas sako, kad pasikeitus režimui, paankstinus šėrimą, gyvūnų biologinis laikrodis labai išreikštas. Bet čia jokia problema, galima gyvūną maitinti pagal seną laiką, pakeisti darbo grafiką“, - teigia aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Ūkio ministerija pažymi, kad turistams yra tinkamesnis vasaros laikas, mat kai vakarais ilgiau būna šviesu, yra patogiau keliauti. Energetikai sako, kad būdama bendroje elektros rinkoje Lietuva savo laiką turėtų suderinti su kitomis ES šalimis. Skirtingas laikas sukeltų nepatogumų ir tarptautiniais maršrutais važiuojantiems lėktuvams, traukiniams ir kitam transportui.
„Ankstinimas ar vėlinimas vargu ar davė ekonominį efektą. Nėra patikimų tyrimų, nesu kategoriškas, tai reiktų ar ne daryti. Užimu laisvą poziciją“, - sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.
Nepaisant kai kurių prieštaravimų, dauguma ministerijų dabartiniam vasaros ir žiemos laiko kaitaliojimui neprieštarauja.
Daugiau apie tai žiūrėkite TV3 žinių reportaže: