„Dėl atšiaurių orų fiksuojame itin daug gaisrų, kurie jau padarė rekordiškai daug nuostolių. Palyginus su praėjusių metų pirmosiomis savaitėmis, šiemet Lietuvoje kilo beveik penktadaliu daugiau gaisrų, o ugnies sukelti nuostoliai yra 50 proc. didesni nei praėjusį sausį registruotos žalos. Liūdniausia tai, kad apie trečdalį visų gaisrų būtų galima lengvai išvengti, jeigu gyventojai laikytųsi elementarių saugos taisyklių. Todėl norime paraginti gyventojus imtis visų gaisro prevencijos priemonių, saugoti savo gyvenamąjį turtą bei artimųjų sveikatą“, – sakė draudimo bendrovės Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.
Pasak jo, dažniausiai liepsnos įsiplieskia dėl netvarkingų ar nevalytų dūmtraukių, jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų bei elektros instaliacijos perkrovos. Ji įvyksta, kai stipriai atvėsus orams gyventojai šildosi papildomais prietaisais ir juos perkaitina. Įvykus trumpam jungimui, įsiplieskia ugnis, kuri greitai plinta ir dažnai tampa nebevaldoma.
Draudimo bendrovės atstovas pastebi, kad praėjusi sausio savaitė buvo pati skausmingiausia – gaisrų sukelti nuostoliai, palyginus su prieš tai buvusia savaite, išaugo net 40 procentų. „Šalyje kilo itin didelius nuostolius atnešę du gaisrai. Vienas jų įsiplieskė Vilniaus mieste ir pridarė daugiau nei 385 tūkst. litų nuostolių. Kitas gaisras, kurį sukėlė nuo netvarkingo kamino užsidegęs prieš trejus metus pastatytas rąstinis namas, kilo Šalčininkų rajone. Šie abu gaisrai namų šeimininkams sukėlė apie 700 tūkst. litų nuostolių“, – komentavo A. Juodeikis. Jis pataria ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius išvalyti suodžius iš dūmtraukių ir krosnių, jų neperkaitinti, nedžiovinti arti jų skalbinių, nepalikti pravirų pakuros durelių, nelaikyti sukrautų malkų ar kitų degių medžiagų.
Didžiausio šalies draudiko duomenys rodo, kad šaltuoju laikotarpiu gyventojų būstuose gaisrai kyla 2,5 karto dažniau nei kitais metų laikais, o jų nuostoliai sudaro daugiau nei 60 proc. visų per metus gaisro sukeltų žalų. Šį sausį vidutinis gaisro nuostolis gyventojų turtui siekia 31,8 tūkst. litų, pernai ši žala tuo pačiu laikotarpiu buvo mažesnė – 19,6 tūkst. litų.