• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl įtampų Gruzijoje pirmadienį kariniu lėktuvu iš Tbilisio į Vilnių buvo parskraidinti 39 Lietuvos piliečiai. Tarp jų buvusi Vilniaus verslo kolegijos direktorė Jolanta Rastenienė sako, jog gruzinai gyvena viena viltimi -  kaip nors „atsistoti ant kojų“.

REKLAMA
REKLAMA

Šalys skrydžius atšaukė

Į Gruziją savo sesers kapų lankyti vykusi lietuvė bilietą namo buvo įsigijusi antradieniui. Tačiau skrydžių bendrovei „flyLAL“ atšaukus savo skrydžius, ji į Lietuvą parskrido kariniu lėktuvu.

REKLAMA

Tbilisio oro uostas, iš kurio lietuviai skrido į Vilnių, buvo tuščias. „Oro uostas buvo tuščias, žmonių nebuvo, lėktuvų nebuvo, visi skrydžiai buvo atšaukti“, - teigė J. Rastenienė.

Pasak jos, kitos šalys – Čekija, Slovakija, Austrija – buvo pirmosios, kurios atšaukė savo skrydžius į Gruzijos sostinę. Lietuvos lėktuvai dar kurį laiką keleivius skraidino, tačiau sekmadienio vakare skrydį atšaukė skrydžių bendrovė „AirBaltic“, o pirmadienio rytą – ir „flyLAL“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak Gruzijoje viešėjusios lietuvės, iš pradžių buvo skelbiama, kad Lietuvos piliečiai namo bus skraidinami Gruzijos kariniu lėktuvu. „Mes netgi svarstėme, kad iš tikrųjų būtų pavojinga skristi su Gruzijos kariniu lėktuvu, bet paskui paaiškėjo, kad tai bus Lietuvos oro pajėgų lėktuvas“, - sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su Lietuvos ambasada Gruzijoje jai tekę bendrauti gana nedaug. „Aš telefonu ten užsiregistravau ir, gavusi žinutę apie numatomą skrydį, tik paskambinau pasitikslinti. Man tiek tik reikėjo iš ambasados“, - teigė moteris, prisipažinusi, jog buvo girdėjusi kalbų, kad kiti lietuviai buvo apimti panikos, kaip grįžti namo.



Apie Saakašvilį – labai įvairiai

REKLAMA

Anot J. Rastenienės, pačiame Tbilisyje nesijaučia, jog žmonės panikuotų. Anot jos, vietiniai gyventojai yra pripratę prie nuolatinių susišaudymų ir pastoviai besitęsiančių konfliktų, tačiau kad konfliktai su Rusija baigsis tokiu agresijos mastu, tikimasi nebuvo.

Patys gruzinai, anot lietuvės, pastarųjų dienų įvykius vertina labai įvairiai. Apie Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį pačioje Gruzijoje kalbama labai prieštaringai. „Yra daug jo šalininkų, bet yra daug vertinančių jį labai kritiškai, kad jam trūksta diplomatijos spręsti konfliktines situacijas“, - sako ji.

REKLAMA

Gruzinai karo nenori, jie yra nuo jo pavargę, nes kariniai konfliktai ten tęsiasi nuo pat 1991-ųjų. „Jaučiasi, kad žmonės pavargę, nori atsistoti ant kojų ir integruotis į pasaulio bendruomenę“, - teigė J. Rastenienė.

Karo šmėkla

J. Rastenienė į Tbilisį atskrido praeitos savaitės trečiadienį, vėlai vakare. Tada, pasak jos, konfliktas nebuvo smarkiai įsiplieskęs, dėl to pavojus nebuvo juntamas. Be to, ir vietos žmonės drąsinę, kad bijoti nėra ko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad Gruzijoje vyksta karas, moteris sako pajutusi tik šeštadienį važiuodama pro Gorio miestą. Tada ji su giminaičiais vyko į už poros šimtų kilometrų nuo Tbilisio esantį kaimą.

„Atvažiavome iki Gorio miesto aplinkiniais keliais, nes pagrindinį kelią iš Tbilisio policija blokavo.  Matėme daug rezervistų, asmenų, besirenkančių prie autobusų... Ir tiesiog privažiavę tokį tiltelį, pastebėjome bėgančius kariškius ir žmones. Tada pagalvojome, kad rizikuotume važiuoti toliau ir apsisukome“, - įspūdžiais Gruzijoje dalinosi J. Rastenienė.

REKLAMA

Ir tada, kai pakelėse ėmė šmėžuoti kariškiai, pasijuto, jog padėtis Gruzijoje yra įtempta. „Vienoje vietoje rūko ir degė pastatai, už poros valandų prasidėjo šaudymai“, - sakė ji.

Tbilisyje buvo linksma ir ramu

Kitaip nei aplink Gorio miestą, pirmosiomis dienomis Tbilisyje gyvenantys gruzinai nejautę, kad prasidėjo karas. „Mes važiavome pavakarieniauti ir į vieną, ir į kitą restoraną... Tbilisyje žmonės  šventė, linksminosi, valgė, gėrė, dirbo ir vaikščiojo – visiškai nieko nesijautė“, - tikino lietuvė.

REKLAMA

Anot J. Rastenienės, šeštadienį vakare ir sekmadienį situacija pasikeitė: prasidėjo apšaudymai, girdėjosi mašinų signalai, vyko demonstracijos. Tada situacija iš tikro darėsi grėsminga, o pirmadienio rytą Tbislyje nuaidėjo galingas sprogimas.

„Balsas.lt“ primena, kad iš Gruzijos sostinės Tbilisio į Jerevaną Armėnijoje antradienį išvežta 13 Lietuvos piliečių. Su jais autobusu taip pat išvyko šeši gruzinai ir du estai. Minėtieji lietuviai į Vilnių bus parskraidinti iš Jerevano oro uosto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį kariniu lėktuvu iš Tbilisio į Vilnių buvo parskraidinti 39 Lietuvos piliečiai.



Gruzijoje viešėjusi lietuvė Jolanta (viduryje, ilgais plaukais). Asmeninė nuotr.



Gorio miestas. Pirmadienis. ("News Bridgepix" nuotr.)



Gorio miestas. Pirmadienis. ("News Bridgepix" nuotr.)



Gorio miestas. Pirmadienis. ("News Bridgepix" nuotr.)



Gorio miestas. Pirmadienis. ("News Bridgepix" nuotr.)



Mišios už mirusiuosius. Antradienis ("News Bridgepix" nuotr.)



Tbilisis. Antradienis ("News Bridgepix" nuotr.)



Tbilisis. Mitingas. Antradienis ("News Bridgepix" nuotr.)



Tbilisis. Pirmadienis ("News Bridgepix" nuotr.)



Gorio miestas. Pirmadienis. ("News Bridgepix" nuotr.)



Gorio miestas. Pirmadienis. ("News Bridgepix" nuotr.)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų