• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gražių sodybų Tauragės rajone – vis daugiau

Atsižvelgdama į praėjusių metų kaimo gražiausių sodybų savininkų prašymus šį kartą konkurso-apžiūros „Gražiausia kaimo sodyba 2007" vertinimo komisija seniūnijų, bendruomenių pasiūlytose sodybose lankėsi šiek tiek anksčiau negu pernai, kol dar žydi daug gėlių.

Gražiausia sodyba - Skaudvilės seniūnijoje

Atsižvelgdama į praėjusių metų kaimo gražiausių sodybų savininkų prašymus šį kartą konkurso-apžiūros „Gražiausia kaimo sodyba 2007" vertinimo komisija seniūnijų, bendruomenių pasiūlytose sodybose lankėsi šiek tiek anksčiau negu pernai, kol dar žydi daug gėlių.

Gražiausia sodyba - Skaudvilės seniūnijoje

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gražiausių rajono sodybų konkursui buvo pasiūlytos 28 sodybos: Mažonų seniūnijoje - aštuonios, Tauragės kaimiškojoje - šešios, Skaudvilės - keturios, Lauksargių, Žygaičių ir Gaurės - po tris, Batakių - viena. Dvylikai gražiausių sodybų konkurso-apžiūros komisija skyrė įvairias nominacijas. Gaurės ir Žygaičių seniūnijose nominuota po tris,  Skaudvilės ir Mažonų - po dvi, Lauksargių ir Tauragės kaimiškojoje - po vieną sodybą. Elenos ir Algirdo Kajetono Ivanauskų iš Skaudvilės seniūnijos Očikių kaimo sodyba pripažinta gražiausia rajone.

REKLAMA

Apdovanojimo vertų yra daugiau

Sodybų konkurso-apžiūros komisijos pirmininkė, savivaldybės Kaimo reikalų skyriaus vedėja Ramutė Noreikienė „Tauragės kurjeriui" sakė, kad apdovanojimo vertų sodybų rajone yra gerokai daugiau, bet dėl ribotų galimybių įvertinimo sulaukia tik nedaugelis.

Visų pirma gražiausias sodybas renka seniūnijos ir bendruomenės. Šią joms pavestą užduotį atlieka labai atsakingai - apžiūros-konkurso vertinimo komisijai apsilankyti siūloma itin gražiai tvarkomose sodybose. Komisijos nariai niekur nepatyrė nusivylimo, atvirkščiai, pateko į keblią padėtį - kaip iš parinktų 28 sodybų atrinkti dvylika pačių gražiausių.

REKLAMA
REKLAMA

- Kaip ir pernai, kebliausia apsispręsti lankantis Gaurės seniūnijoje, ypač Kunigiškių kaime, nes ten ištisa gatvė gražių sodybų. Nominuotos visos trys Gaurės seniūnijos ir kaimų bendruomenių pristatytos sodybos: Zinos ir Juozo Jurgučių bei Kristinos ir Romo Norkų Kunigiškiuose, Vidos ir Vaidoto Stulgų Gaurėje. Kasmet būdavo atrenkamos trys gražiausios rajono sodybos, šiemet nuspręsta skirti dvylika nominacijų. Tačiau reikėtų nominuoti ne keliolika, o bent trisdešimt sodybų, jas grupuojant: nuolat gražiai tvarkomos sodybos, pasiekusios didžiausią pažangą, tvarkomos senu, kaimietišku stiliumi ir stambesnių ūkininkų sodybos, - sakė R.Noreikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Kas krito į akis komisijai šiemet lankantis gražiausiose sodybose? - pasiteiravau R.Noreikienės.

- Gražiau besitvarkantys kaimo žmonės ne tik laikosi pasiektų pozicijų, bet eina toliau, rodo didelį išradingumą. Pernai gražiausia buvo pripažinta žygaitiškių Birutės ir Jono Kaminskų sodyba. Šiemet ten apsilankę radome fontaną, dar daugiau gėlių, ant upelio - tiltelį. Tačiau siekiant paskatinti ir kitus, kitais metais ta pati sodyba negali būti pripažinta geriausia, todėl šį kartą laurai atiteko daugelį metų labai gražiai ir išradingai tvarkomai Elenos ir Algirdo Kajetono Ivanauskų sodybai iš Skaudvilės seniūnijos Očikių kaimo, - sakė R.Noreikienė.

REKLAMA

Skaudvilės seniūnas Virginijus Budvytis pernai priekaištavo gražiausių sodybų konkurso-apžiūros vertinimo komisijai, kad jos dėl nuostatų buvo aplenkta ši sodyba, ne kartą rajone ir apskrityje pripažinta gražiausia.

Grožis - užkrečiamas

Vien pagal pristatytų ir nominuotų sodybų sąrašą galima daryti išvadą, kuriose seniūnijose bei kaimuose gyventojai siekia gražiau tvarkytis. Grožis, matyt, užkrečiamas - juo yra užsikrėtę Kunigiškių, Gaurės, Lauksargių, Pagramančio, Žygaičių, Jatkančių, Mažonų, Taurų ir kitų kaimų gyventojai. Tai akcentavo ir šiame konkurse-apžiūroje nominuotos sodybos savininkė pagramantiškė Vilija Mėlinavičienė, sakydama, kad ji su vyru Algiu, sūnumi bei dukra savo sodyboje nedaro nieko ypatingo, kad panašių sodybų Pagramantyje yra ir daugiau. Šį kartą  apsilankę pas Mėlinavičius radome dar daugiau gėlių, o šeimininkė atskleidė, kad jiedu su vyru turėsią kitą sodybą - statosi namą prie Akmenos, ten būsiančios dar geresnės gamtos sąlygos kurti grožį, o šioje sodyboje liksianti gyventi sūnaus šeima.

REKLAMA

Kaimo sodybos tvarkomos dvejopai - pagal išankstinį planą, tačiau nerasi dviejų panašių, ir pagal šeimininkų išmonę, apsieinant be plano, brangių medžių, krūmų ir gėlių, kuriant mielą kaimišką jaukumą. Pasak R.Noreikienės, tokia yra nominuota Zitos ir Boleslovo Turčinavičių sodyba Pagramantyje.        

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prakalbinti akmenys

Birutės ir Jono Benetų sodyba Dacijonų kaime tvarkoma pagal šeimininkų intuiciją, nesinaudojama specialistų paslaugomis. Raseinių rajone gyvenusi šeima prieš dešimtmetį persikėlė pas vyro mamą, ėmė ūkininkauti. Birutė tikino laimę suradusi vyro tėviškėje. Buvusiai konditerei labai patinka puošti sodybą. Kuklioje sodyboje sumaniai panaudoti įvairūs akmenys. Mus pasitikusi Irma Benetienė sakė, kad tai jos anūko Ramūno išmonė.

REKLAMA

- Darbščių žmonių kūrybingumui nėra ribų - kurdami grožį savo sodybose jie panaudoja daug ką: akmenis, medžių kerplėšas, kelmus, girnapuses, vežimų ratus, krepšius, geldas, vežimus ir vežimaičius, ne tik gėles, želdinius, - pastebėjo sodybų konkurso-apžiūros vertinimo komisijos pirmininkė R.Noreikienė.

Ūkis stambus, bet laiko gražintis randa

REKLAMA

Apsilankę Kunigiškiuose pas ūkininkus Ziną ir Juozą Jurgučius akivaizdžiai įsitikinome teisingumu nuomonės, kad gražiausias sodybas reikia grupuoti. Nedaug stambių ūkininkų sodybų grožiu gali varžytis su mažiau užimtų žmonių pastangų rezultatais. Tačiau Jurgučiai nepralenkiami. Erdvės grožiui kurti dar yra, „valdos" Jurgučių sodyboje didelės - apie vieną hektarą, už tvoros vingiuoja Šešuvis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ūkininkai valdo 120 ha žemės, augina 80 ha grūdinių kultūrų. Šeimininką su sūnumi sutikome išvažiuojančius kombainu į laukus. Sodybą apžiūrėjome su šeimininke. Šioje sodyboje esu buvusi prieš keletą metų. Čia taip pat gražu, kaip ir anuomet, bet pokyčiai akivaizdūs. Ten, kur lauke stovėjo technika, pastatytas sandėlis, prie tvenkinio įrengta poilsio aikštelė, dar daugiau gėlių. Zina tikino, kad gėlių buvo daugiau, bet lietus supūdė. O aną kartą ji sielojosi, kad sausra nemažai augalų išdžiovino. Orai turi įtakos ir laukuose triūsiančiam šeimininkui, ir sodybą gražinančiai šeimininkei.

Jovita Strikaitienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų