Kaip įtariama, apsvaigęs nuo alkoholio Gedimino Kirkilo kalbos besiklausęs socialdemokratas Gintautas Mikolaitis buvo pašalintas iš posėdžių salės ir išvažiavo tikrintis girtumo.
Skandalas kilo, kai G. Mikolaitis eidamas į Seimo salę nežinia kokiu būdu atsidūrė balkone ir įsibrovė pas žurnalistus. Jis sudarė smarkiai apsvaigusio nuo alkoholio žmogaus įspūdį.
Parlamentaras iš Seimo salės buvo pašalintas bendru Seimo narių sprendimu, pasiūlius Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnei Irenai Šiaulienei.
Už durų jo laukiančių žurnalistų pabijojęs socdemas gali nepasirodyti ir Seimo etikos ir procedūrų komisijoje šiandien rengiamame neeiliniame posėdyje, kuriame turi būti svarstomas jo elgesys.
Paskutinėmis žiniomis, parlamentaras girtumo važiavo tikrintis į Santariškių klinikas, iš kurių po kiek laiko grįžo į Seimo posėdžių salę.
Gresia apkalta
Kaip portalui „Balsas.lt“ sakė komisijos pirmininkas M. Žymantas, rimčiausias jam gresiantis dalykas – apkalta.
Parlamentaro teigimu, egzistuoja ir daug įvairių tarpinių variantų, galiausiai artėjant rinkimams jis tiesiog gali būti nubaustas tautos. Tačiau, jo manymu, bus sureaguota griežtai, mat toks incidentas šiam parlamentarui jau ne pirmas.
„Tai ne pirmas, ne netyčia... Žmogus jau pasižymėjęs“, - sakė M. Žymantas.
Pasak jo, G. Mikolaičiui komisijos nariai pasiūlys pasitikrinti girtumą. Jam atsisakius arba neatvykus – tai bus traktuojama jau kaip faktas. „O turint faktus galima ir veikti“, - motyvavo M. Žymantas.
Paklaustas, kaip jis reaguoja į siūlymus Seimui įsigyti alkotesterių, M. Žymantas dvejojo. Pasak jo, sudėtingiausia apibrėžti, kas turėtų teisę liepti tikrintis, todėl ir nuspręsta su G. Mikolaičiu elgtis būtent šitaip.
G. Mikolaitis galėjo būti ne vienintelis apsvaigęs socialdemokratas Seimo salėje. Seimo nario P. Auštrevičiaus teigimu, jam pasirodė, kad dar bent dešimt parlamentarų buvo apsvaigę nuo alkoholio. Ir toks incidentas Seime jau ne pirmas. Galbūt socialdemokratai taip atšventė svaiginančius vyriausybės laimėjimus, kuriuos savo pranešime išaukštino ministras pirmininkas.
Konservatorė Irena Degutienė buvo priversta prašyti pertraukėlės, nors ir nenumatytos darbotvarkėje. Jos teigimu, tokios atmosferos salėje jai dar neteko matyti per visą darbo Seime laiką.
Č. Juršėnas atsiprašinėjo už kolegą
Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas žurnalistams kalbėjo, kad parlamentarui taip elgtis nedera. Jis teigė, kad šį atvejį turi svarstyti Seimo etikos ir procedūrų komisija.
Česlovas Juršėnas sako, kad neblaivus parlamente pasirodęs Gintautas Mikolaitis pažemino parlamentaro vardą.
Po šio akibrokšto Seimo Pirmininkas Č. Juršėnas mano, kad reikėtų rimtai svarstyti galimybę uždrausti Seimo rūmuose pardavinėti alkoholį.
Česlovo Juršėno nuomone, kolegos G. Mikolaičio elgesį, kai jis neblaivus vaikščiojo Seimo rūmuose plenarinio posėdžio metu, turi įvertinti jo partiečiai socialdemokratai.
„Apgailestauju, kad tokiu svarbiu momentu, svarstant Vyriausybės ataskaitą, kolega pasielgė labai neatsakingai. Tokiu savo elgesiu jis parodė nepagarbą ne tik kolegoms, Seimo nariams, bet ir rinkėjams. Toks poelgis žemina Seimo nario vardą“, – sako Č. Juršėnas.
Seimo pirmininkas atsiprašė premjero, kolegų Seimo narių, žurnalistų, Lietuvos žmonių dėl neatsakingo ir negarbingo parlamentaro G. Mikolaičio poelgio.
A. Veryga: girti žmonės dirbti negali
Į svarstymą dėl alkoholio reklamą reglamentuojančių įstatymų pataisų atvykęs Lietuvos blaivybės sąjūdžio pirmininkas Aurelijus Veryga pateko į pačią sumaištį – žurnalistai tuo metu medžiojo neblaivų Seimo narį.
„Čia jau tiesiog linksmas atvejis – sveikinu Seimo narius krečiant panašius dalykus tokio svarstymo dieną. Geresnio argumento mūsų teisumui negali būti. Girti žmonės negali būti darbo vietoje, tai nurodo paties parlamento priimami įstatymai. Seimas taip pat yra darbo vieta”, - sakė A. Veryga.
Visuomenininkas taip pat sakė, jog girti Seimo nariai neturėtų svarstyti ne tik šio, bet apskritai jokių klausimų, nes neblaivios būklės žmonės dirba nekokybiškai.