Virginija Motiejūnienė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt
Specialistų teigimu, labai svarbu, kad šeimynų globojamas vaikas bendrautų su savo biologiniais tėvais. Būtent tokius ryšius palaikančioms geriausioms šeimynoms šiandien įteikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos apdovanojimai.
Lietuvoje daugiau kaip 10 tūkst. vaikų yra likę be tėvų globos. Iš jų 6 tūkst. auga globėjų šeimose, likę – vaikų globos namuose. Pasak Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojų, vyriausybė siekia, kad kuo daugiau žmonių imtųsi globoti vaikus savo šeimose, tačiau tokių surasti – vis sunkiau.
„Tai yra pakankamai rimtas sprendimas ir ne visos šeimos, įvertinę savo galimybes, mano, kad galėtų tai padaryt. Kitas dalykas yra šeimų finansinė padėtis. Dauguma šeimų Lietuvoje nėra to aukšto pragyvenimo lygio šeimos, turinčios dideles finansines pajėgas ir, prieš žengdamos žingsnį pasiimti globoti vaiką, visą laiką įvertina, ar pajėgs pasirūpinti vaiku, ar pajėgs išlaikyti vaiką ir turbūt tai – viena iš priežasčių, dėl ko šeimos sustoja ir nežengia toliau“, – sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Odeta Tarvydienė.
Vaikus globojančios šeimos ir šeimynos, susirinkę į 7-tąją respublikinę konferenciją kalbėjo apie globojamo vaiko ir biologinės šeimos ryšio palaikymo svarbą. Šeimynų motinos sako, kad stengiasi įveikti priešiškumą ir neigiamas nuostatas, kurios kartais kyla vaikui biologinių tėvų atžvilgiu.
„Niekada nereikia bijoti vaikams pasakyt tiesos, nes nuo to niekas nepabėgs, mes tėvų nepasirinksime. Ir vaikučiai nekalti, kad turi tokius tėvus“, – teigė globėja Eugenija Poškauskienė.
Globėjų šeimos, kurios skatina, palaiko ryšius su vaiko tėvais šiandien buvo pagerbtos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Gerumo žvaigždės“ ženklu. Už pavyzdingą globėjo pareigų atlikimą pagerbta 15 šalies globėjų.