Portalo duomenimis, pirmosios kriptovaliutoms skirtos serverinės prie jėgainės įrengtos 2023 metų gegužę ir birželį, ilgainiui jų atsirado kelios dešimtys.
Pasak „15min“ šaltinių, oficialius verslo santykius su KTE dėl kriptovaliutų išgavimo užmezgė artimo V. Germano aplinkos žmogaus Alfonso Ambrazo valdoma bendrovė „Exawatt“, įkurta 2022 metais. A. Ambrazas yra vienas iš įtariamųjų ikiteisminiame tyrime dėl įvairių turtinių ir korupcinių nusikaltimų, susijusių su „Foxpay“.
„15min“ duomenimis, nuo 2023 metų liepos 24 dienos iki šių metų vasario 6 dienos galutinis „Exawatt“ naudos gavėjas per bendrovę „Euromed Monitoring“ buvo Mindaugas Navickas – eksministrės Monikos Navickienės sutuoktinis, kuriam „Foxpay“ tyrime taip pat pareikšti įtarimai.
Jis portalui teigė, kad „Euromed Monitoring“ pardavė pernai vasarį – anksčiau nei ši įmonė perėmė pusę „Exawatt“ akcijų (2023 metų viduryje), ir tikino, jog niekad nebuvo pastarosios akcininku.
Registrų centro duomenimis, 100 proc. KTE akcijų per Singapūro bendrovę „Energy Capital Holdings“ valdo Rasa Stonienė – buvusio jėgainės vadovo Rimando Stonio žmona.
2021 metais R. Stoniui buvo pareikšti įtarimai tyrime dėl stambaus masto pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo. „15min“ su juo susisiekti nepavyko.
Teisėsauga praėjusią savaitę pranešė, kad su „Foxpay“ susijęs didelės apimties ikiteisminis tyrimas vyksta tiek dėl turtinių nusikaltimų, tiek dėl korupcijos. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) teigimu, galėjo būti legalizuota per 17 mln. eurų, mokėti 100 tūkst. eurų siekiantys kyšiai.
Kalėjime dėl kitų nusikaltimų anksčiau sėdėjusiam „Foxpay“ akcininkės Ievos Trinkūnaitės sugyventiniui V. Germanui skirtas dviejų mėnesių suėmimas, kitiems įtariamiesiems, tarp jų ir I. Trinkūnaitei bei M. Navickui, skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.