„Manau, kad jau šios savaitės pabaigoje bus ne tik išsakyta pozicija, bet ir registruoti įstatymų projektai. (...) Mes manome, kad visi individualios veiklos apmokestinimo pakeitimai turėtų būti išimami, nes jie duoda mažai naudos, o kelia labai daug aistrų ir ekonomine, finansine prasme daro labai nedidelį poveikį, kompromituoja pačią reformą“, – Žinių radijui trečiadienį sakė E. Gentvilas.
„Kaip kompensacija, turėtume eiti į tuos ekonomikai mažiau žalingus mokesčius kaip turto apmokestinimas ir taršos apmokestinimas. Manau, kad šita linkme ir bus parengti mūsų įstatymų projektai“, – teigė Liberalų frakcijos seniūnas.
Pasak jo, artimiausiomis dienomis dėl mokesčių pertvarkos liberalai planuoja rengti pasitarimus su Prezidentūros patarėjais, ekspertais bei savo frakcijos viduje.
Liberalai norėtų, kad būtų aiškiau nustatytos priemonės, skirtos pinigams ištraukti iš šešėlio, didinamas taršos ir turto apmokestinimas bei keičiamas Vyriausybės suplanuotas individualios veiklos apmokestinimas.
Seime pradedant svarstyti mokesčių reformą, 54 verslo ir profesinės asociacijos praėjusią savaitę paragino nedidinti gyventojų pajamų apmokestinimo – jos kreipėsi į parlamentines frakcijas ir komitetus, įspėdamos, kad tai pablogins šalies verslo aplinką, pakenks Lietuvos konkurencingumui, paskatins šešėlinę ekonomiką. Verslas sako, kad daroma klaida bandant individualią veiklą prilyginti darbo santykiams.
Tuo metu finansų ministrė yra sakiusi, jog reforma padarys mokesčių sistemą patogesne, leis paskirstyti mokestinę naštą skirtingoms verslo formoms, o mokesčių mokėjimas bus patogesnis.
Seimui teikiamos septynių įstatymų pataisos. Jomis, be kitų dalykų, siūloma didinti individualios veiklos apmokestinimą, numatyti pokyčiai dirbantiesiems su verslo liudijimais, investicinė sąskaita, platesnis nekilnojamojo turto apmokestinimas.