„Iš karto buvo mano ir kitų patarimas – nu nekiškite rankų ten, kur smirdės. Norėjo labai įkišti. (…) Išsiskirstyti (patariu – ELTA), po velniais, atsisveikinti su Žemaitaičiu, kol Žemaitaitis neatsisveikino su jumis. Jis, patikėkite, atsisveikins tą dieną, kai jam bus naudinga, o ne demokratams ir socialdemokratams“, – „Žinių radijui“ teigė E. Gentvilas.
„Tai jeigu valdantieji dabar nori sulaukti dienos X, kuri bus naudinga Žemaitaičiui, tai tegul žiovauja ir laukia“, – akcentuoja jis.
Visgi Liberalų sąjūdžio atstovas akcentuoja, kad jeigu socialdemokratai ras valios pašalinti iš koalicijos „Nemuno aušrą“, jis yra pasiruošęs palaikyti koaliciją svarbiais klausimais.
„Jeigu tai lieka demokratų ir socialdemokratų koalicija, su kuria susitariame palaikyti normalius sprendimus, aš pasirengęs tai padaryti, nebūdamas toje koalicijoje. Šiandieną nesinori kišti nagų“, – sakė jis.
Prezidentas desperatiškai blaškosi, bandydamas užčiaupti R. Žemaitaitį
E. Gentvilas įvertino ir pasikeitusią prezidento Gitano Nausėdos retoriką R. Žemaitaičio atžvilgiu. Pasak jo, ilgą laiką tikėjęs, kad „aušriečių“ lyderio retoriką pavyks sutramdyti, dabar šalies vadovas desperatiškai blaškosi.
„Prezidentas desperatiškai blaškosi, kaip čia reiktų pasakyti, kad užčiauptų tą Žemaitaitį arba nuo savęs nupurtytų tą nuodėmės skraistę. Nes, pripažinkime, Prezidentūra irgi yra nuodėminga. Kažkas juos vadino ketvirtuoju koalicijos partneriu, aš vadinau juos – Vyriausybės gimdymo namų pribuvėju. Tai su malonumu subūrę tokią koaliciją, dabar turi atgailauti ir krapštytis tai, ką Žemaitaitis užmėto“, – teigė liberalas.
„Tai buvo beprasmiškas, beviltiškas tikėjimas, kad Žemaitaitis užsičiaups. Ir jeigu Prezidentūra nuoširdžiai to norėjo, tai aš nuoširdžiai juos užjaučiu. Jie nesuprato, su kuo turės reikalą“, – pažymėjo E. Gentvilas.
Visgi politikas tikina nemanąs, kad prezidento pasakymas, kad R. Žemaitaitis už savo pasisakymus turėtų būti teisiamas, taip pat nebuvo korektiškas.
„Nesakau, kad tikrai politiškai visiškai korektiška yra vakarykštė prezidento pastaba apie teisiamųjų suolą. Tai gali skambėti kaip tam tikras pagąsdinimas iš galios pozicijų, žinant, kad prezidentas yra tas asmuo, kuris skiria teisėjus“, – pabrėžė parlamentaras.
Prezidentas G. Nausėda ketvirtadienį pareiškė, kad R. Žemaitaitis, iškraipydamas teikiamus siūlymus dėl gynybos finansavimo, gąsdina žmones. Šalies vadovas pažymėjo, kad už tai politikui gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.
„Tokie pareiškimai yra labai rimti pareiškimai, jie tikrai sukelia daugybę painiavos tiek čia, Lietuvoje, gąsdinant žmones. Nes tai, kas yra daroma, yra žmonių gąsdinimas. Ir tai, be kita ko, gresia baudžiamąja atsakomybe, jeigu, pavyzdžiui, tokios nesąmonės ir jų skleidimas sukeltų indėlininkų paniką. Ponas Žemaitaitis už tokias kalbas turėtų sėsti į teisiamųjų suolą“, – ketvirtadienį Elektrėnuose žurnalistams sakė G. Nausėda.
Savo ruožtu R. Žemaitaitis atkirto, kad tokie šalies vadovo teiginiai gali būti traktuojami kaip politinis persekiojimas.
ELTA primena, kad užsitęsus ginčams valdančiosios daugumos gretose, pirmadienį socialdemokratų iniciatyva šaukiama koalicinė taryba. Pasak ministro pirmininko patarėjo Justino Argusto, posėdžio metu numatoma aptarti politines aktualijas, Vyriausybės programos priemonių planą, siūlomus pokyčius antrajai pensijų pakopai bei kitus klausimus.
Dalis valdančiosios daugumos atstovų pastaruoju metu kalbėjo apie būtinybę šaukti koalicinės tarybos posėdį ir aptarti viešojoje erdvėje rezonansą kėlusius „Nemuno aušros“ lyderio R. Žemaitaičio pareiškimus.
Paskutinį kartą koalicinė taryba buvo sušaukta dar praėjusiais metais – gruodžio pabaigoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!