• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Europos Parlamento (EP) pirmininkę Robertą Metsolą, prašydama atšaukti europarlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė pirmadienį kreipėsi į Europos Parlamento (EP) pirmininkę Robertą Metsolą, prašydama atšaukti europarlamentaro Petro Gražulio teisinę neliečiamybę.

REKLAMA

Panaikinus P. Gražulio teisinę neliečiamybę būtų leidžiama jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, nurodo Generalinė prokuratūra.

P. Gražulis kaltinamas, kad 2022 metų gegužės 26 dieną po Seimo plenarinio posėdžio, kuriame svarstytas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, viešai išsakė teiginius, kurie vertintini kaip žmonių grupės niekinimas dėl jų seksualinės orientacijos.

Tą dieną Seimui po pateikimo pritarus Civilinės sąjungos įstatymo projektui, numatančiam tos pačios lyties asmenų partnerystę, P. Gražulis, išėjęs iš plenarinių posėdžių salės, sutiko kelis LGBTIQ bendruomenės atstovus ir juos iškeikė, išvadino išsigimėliais, platinančiais venerines ligas, siūlė gydytis.

REKLAMA
REKLAMA

Prokurorų teigimu, tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad P. Gražulis tai darė veikdamas tiesiogine tyčia, suvokdamas, kad jo pasisakymai yra filmuojami, transliuojami bei skelbiami žiniasklaidoje.

REKLAMA

Pagal Baudžiamąjį kodeksą, už šį nusikaltimą gresia bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Nukentėjusiais šiame tyrime pripažinti penki asmenys.

P. Gražulio baudžiamoji byla nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme.

Vasarą šios bylos nagrinėjimas buvo pristabdytas, nes P. Gražulis iškovojo EP nario mandatą, o teismui kilo klausimų, nuo kada iš tikrųjų galioja jo neliečiamybė.

Baudžiamojo proceso metu P. Gražulis turėjo imunitetą, tačiau Seimas pernai lapkritį davė sutikimą politiką patraukti baudžiamojon atsakomybėn.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo liepos P. Gražulis yra EP narys ir turi teisinę neliečiamybę, kuri gali būti atšaukta tik EP sprendimu.

„Kaltinamajam P. Gražuliui tapus parlamento nariu ir nustatyta tvarka įgijus imunitetą, tolesnis baudžiamasis procesas (...) dėl jo būtų negalimas, jeigu parlamentas, kaip kompetentinga institucija, neduotų leidimo patraukti (...) P. Gražulį baudžiamojon atsakomybėn“, – skelbia prokuratūra.

65-erių P. Gražulis pernai per apkaltą pašalintas iš Seimo. Apkalta jam suorganizuota dėl balsavimo už kitą Seimo narį.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) taip pat pernai patvirtino galutinį apkaltinamąjį nuosprendį politiko atžvilgiu vadinamojoje šaldytos produkcijos gamintojos „Judex“ byloje.

Tai jau nereikia nei rusų lietuviai lietuvius suės,nes kelti teismus Gražuliui o Šurajevą paskelbti valstybės kūrėju ir už seimo narių žeminimą nubausti tik 25eurais yra pasityčiojimas iš demokratijos,Tai gal raudoną vėliavą jau pakeitė LGBTQ vėliava su jų diktatūra,jei jie vieninteliai tapo turintys žmonių teises?
Viešpatie, kas vyksta mūsų šalyje? Dėl kažkokių menkniekių Gražuliui bandoma atkeršyti, kad jis papuolė į ES parlamentą, ir dabar visiems pasakoja kas ten vyksta, o štai padofilui gen.prokurorė leidžia pasiimti atostogas, kad meitėlis pailsėtų prabangiai po sunkių apklausų, kas jam įvarė daug streso.
Na kur jūs matėt tokius dyvus? Ar yra manančių, kad šita moteriškė yra nešališka? Kad ji netarnauja liberaliems konservams?
kodėl vadinami prokurorai politika užsiima?,kad gaudyt milijonus išvogtų ištaškytų pinigų vagis nėr kada,o galimai kažką ne taip pasakė ar mygtuką balsuojant ne tą paspaudė,jau reik teist,gal pačius prokurorus reiktu papurtyt,ar jau jie visai atsidavė valdžios mafijai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų