Įspėjamasis streikas vyko ir prieš metus, tačiau tada dauguma profsąjungų prie jo neprisidėjo. Šįkart esą bus kitaip: profsąjungos susivienijo ir reikalauja kelti atlyginimus, atkurti ikikrizinį mokinio krepšelį, skirti 3,5 milijono eurų išeitinėms pensinio amžiaus mokytojų kompensacijoms ir mažinti vaikų skaičių klasėse, taip gerinant švietimo kokybę.
Profsąjungos tikina, kad padėtis tik blogėja, o derybos su Vyriausybe nutrūko. Valdžia rėžia priešingai. Tiesa, ministerija rado lėšų apmokėti studijas dešimtadaliui geriausiai besimokančių studentų, kurie iki šiol studijavo už savo lėšas. Tam skirta beveik 5 milijonai eurų. Pitrėnienė sako, kad jie rasti ministerijos rezervuose. Planuojamą streiką ministrė vertina teigiamai – esą visi turi teisę išsakyti nuomonę. Vis dėlto kai kurios mokyklos eikvoti laiko streikams neketina.
Vienos progimnazijos direktoriaus teigimu, problemos – gerokai didesnės nei vien pinigai. Į neviltį pedagogus varo ir mokyklų tinklo pertvarka. Didžiausias algas gauna vyriausiųjų klasių mokytojai, o įstaigai tapus progimnazija ir nelikus 9-12 klasių, vienus teko atleisti, o kiti ieškosi papildomo darbo.
Vyriausybė ragina prisiminti ir tai, kad mokinių Lietuvoje mažėja, tad ir krepšelis negali ženkliai didėti. Plačiau – TV3 vaizdo reportaže: