Antradienio vakarą Joniškyje kilęs gaisras nuniokojo medinį dviejų butų namą, be būsto palikdamas jauną šeimą ir įtariamą gaisro kaltininką.
Dėl pastarojo žmogaus gyvenimo būdo kaimynai ne sykį buvo skundęsi seniūnijai, nes jis tempė į namus skudurus, įvairius daiktus, vartojo alkoholį ir tik laiko klausimas buvo, kada ši tiksinti bomba sprogs.
Gaisrą gesino kibiru vandens
Gaisras Joniškyje mediniame dviem savininkams priklausančiame name kilo vakare.
Ugniagesiai pranešimo apie nelaimę sulaukė 21 valandą 13 minučių. Į gelbėtojus kreipėsi name gyvenusios jaunos nuomininkų šeimos vyras.
Jis „Šiaulių kraštui“ pasakojo apie kilusį gaisrą supratęs, kai pamatė per kiemą su kibirėliu vandens bėgiojantį išgerti nevengiantį kaimyną.
„Jis net nepasivargino pabelsti į sieną, pranešti, kad degame. Dūmų nespėjau pajusti, nes visus plyšius nuo kaimyno užsiklijavome lipnia juosta. Per plastikinius langus dūmai nesiveržė,"– pasakojo jaunas vyras.
Laimei, žmona su 1,5 metukų vaiku nuo pirmadienio guli ligoninėje, tad gelbėtis nuo nelaimės jiems neteko.
Gaisrą sukėlęs kaimynas buvo išvežtas greitosios medicinos pagalbos automobiliu, tačiau po apžiūros išleistas gydytis ambulatoriškai. Kaimynai vakar jo grįžusio dar nebuvo matę.
Gaisras galėjo kilti nuo viryklės
Jaunos nuomininkų šeimos vyras pasakojo spėjęs iš savo buto išnešti daiktus, drabužius. Kai kuriuos jų sudėjo ūkio pastate, dalį baldų teko palikti lauke, užklojus polietileno plėvele. Žmogus sakė nežinantis, kur dabar prisiglaus, nes būstas sulietas, stogo nebėra.
Gaisro metu sudegė šiferio stogas ir gegnės, medinė perdanga, išdegė vienas butas, kuriame gyveno minėtas neįprasto gyvenimo būdo asmuo.
Ugniagesiai nustatė, kad gaisro židinys jo bute kilo nuo elektrinės viryklės. Kol kas neaišku, kokios priežastys, nes paties savininko apklausti vakar dar nebuvo pavykę. Spėjama, kad nuo viryklės galėjo užsidegti kalnai skudurų.
Žmonės skundėsi kaimynu
„Kad jūs matytumėte, kas čia dedasi? Jau kiek sykių kreipėmės į seniūniją, raštus rašėme, kad ką nors darytų, iškeldintų šį asmenį, bet pagalbos nesulaukėme,“ – piktinosi kaimynai.
Jie guodėsi, kad bent gamta pagailėjo, nes jei vėjas būtų pasisukęs iš šiaurės pusės, galėjo liepsnos persimesti ir į už kelių metrų stovintį kitą medinį dviejų butų namą.
Sudegusio namo antrojo buto savininkė joniškietė Ingrida Vaitoškaitė sakė patyrusi mažiausiai 20–30 tūkstančių litų nuostolių.
Moteris pasakojo būstą įsigijusi maždaug prieš 10 metų. Panašiu laiku kitame bute apsigyveno vyriškis, kuris netrukus pradėjo nešti skudurus iš konteinerių, įvairius rakandus.
Tokiame būste netruko įsiveisti parazitai: pelės, utėlės, blusos, sklido smarvė. Kad nereiktų naudotis bendru koridoriumi, moteris pasidarė kitą įėjimą. Ji butą suremontavo, sudėjo plastikinius langus.
Tačiau neapsikentusi kaimyno gyvenimo būdo po kurio laiko išsikraustė gyventi kitur, o savo butą išnuomojo jaunai šeimai, čia gyvenančiai iki šiol.
Nepavyko buto apdrausti
„Aš net savo namo dalies apdrausti negalėjau. Kai kreipiausi į draudėjus, jie įvertino, jog toks kaimynas yra per didelė rizika ir nesutiko drausti, – „Šiaulių kraštui“ tvirtino Ingrida Vaitoškaitė. – Bet aš taip nepaliksiu. Kreipsiuosi į teismą, kad kaltininkas atlygintų žalą.“
Greta gyvenantys žmonės prisiminė, kad kaimynas visada laikė šunų, bet ir jais nepasirūpindavo.
Vieną šunį buvo išsivežusi karantino tarnyba, bet kaimynas netrukus jį parsigabenęs atgal.
Kitą šunį priglaudė gretimo buto savininkė I. Vaitoškaitė, nes jai pasidarę gaila gyvūno, kuris nešeriamas buvo tapęs „panašus į pjūklą“. Tik paskutiniu metu laikomas šuo prižiūrėtas.
Seniūnė nežino, ką daryti
Joniškio seniūnė Janina Augustinaitienė „Šiaulių kraštui“ sakė žinanti apie šią bėdą. Pasak jos, seniūnija pasirūpindavo, kad kasmet iš minėto asmens būsto būtų iškraustyti ir išvežti kalnai skudurų, kitų šiukšlių.
Būstas būdavo dezinfekuojamas. Tačiau netrukus žmogus jį vėl užpildo iš visur tempiamomis šiukšlėmis.
„Aš tiesiog nežinau, ką daryti. Tokių atvejų turime ne vieną, – prisipažino seniūnė J. Augustinaitienė. – Jis yra žmogus, turintis visas teises, kaip ir kiti. Jis yra būsto savininkas, negalėjome jo iškeldinti. Net ir išvežti skudurus galėdavome tik jo artimuosius įkalbinę, kad leistų tai padaryti.“
Seniūnė sakė, kad jaunai būsto netekusiai nuomininkų šeimai jau nuspręsta pasiūlyti nedidelį socialinį būstą be patogumų, kur jie galėtų prisiglausti laikinai, kol ras geresnę vietą.
Be gyvenamos vietos likusiam spėjamam gaisro kaltininkui bus siūloma eiti į Nakvynės namus.