„Šiandien 13 val. 44 min. paskelbta gaisro likvidacija“, – pirmadienį nurodė Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Nerijus Statkus.

Jo teigimu, gaisro vietoje vis dar dirba 5 ugniagesių autocisternos, štabo darbuotojai, perkasamos atliekos ir perpilamos kai kur dar rusenančios šiukšlės.
„Darbai dar užtruks, bet jau tikrai pavojaus gyventojams nėra“, – teigė N. Statkus.
Gaisro metu išdegė apie 7,5 tūkst. kv. m pastato. N. Statkaus teigimu, gamykloje degė šiukšlės, rūšiavimo įrenginiai.
Anot Vilniaus miesto mero Valdo Benkunsko, dėl gaisro ekstremali padėtis yra paskelbta visame Vilniuje.
Benkunskas: kol kas apie atliekų tvarkymo brangimą „nėra jokios kalbos“
V. Benkunskas pabrėžė, jog dabar sostinės valdžia siekia užtikrinti sklandų atliekų surinkimą ir sutvarkymą.
„Mūsų užduotis yra užtikrinti, kad atliekų tvarkymas būtų užtikrintas, kad atliekų surinkimas iš gyventojų nestrigtų, kad jų tvarkymas ir galutinis sutvarkymas būtų kuo efektyvesnis ir sklandesnis“, – teigė meras.
„Kadangi yra sugriuvusi visa atliekų tvarkymo grandinė, viena iš esminių dalių yra rūšiavimo įrenginiai neveikia. Negalime pasakyti, kiek jie neveiks. Iš tikrųjų turime užtikrinti, kad tas visas sklandus atliekų tvarkymas kiek įmanoma šiomis aplinkybėmis būtų tęsiamas“, – komentavo jis.
Jo pateiktais duomenimis, vien Vilniaus mieste per dieną surenkama 400 tonų mišrių komunalinių atliekų – tai yra 40 pilnų automobilių.
Į klausimą, ar dėl gaisro vilniečiams nekils kainos už atliekų tvarkymą, V. Benkunskas teigė, kad dar anksti apie tai kalbėti.
„Apie kainas tikrai dabar nieko negalime šnekėti. Šiaip darome viską, kad žmonės nepajustų nei paslaugų kokybės prasme, nei kainodaros prasme. Šiuo atveju viskas yra dėliojama taip, kad mes turėtume susitvarkyti ir grįžti per kažkurį laiką, kuris dar šiandien nėra apibrėžtas, į normalias vėžes. Tai šiandien kol kas apie pabrangimus nėra jokios kalbos“, – nurodė meras.
Sekmadienį kilo gaisras „Energesman“ gamykloje
Sekmadienio rytą Vilniuje, Jočionių gatvėje, didelėje „Energesman“ atliekų tvarkymo gamykloje, kilo didžiulis gaisras.
Pranešimas apie jį buvo gautas 7.49 val. Po 10 minučių į gaisro vietą atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė metalinis angaras, kuriame atliekamas komunalinių atliekų mechaninis ir biologinis apdorojimas.
Žmonių pastate nebuvo.
Gaisrą sekmadienį gesino per 60 Vilniaus, Panevėžio, Utenos ir Anykščių ugniagesių. Į gaisravietę suvažiavo 13 automobilinių cisternų ir 10 specialiųjų transporto priemonių – keltuvai, kopėčios, vandens transportavimo automobilis, kvėpavimo organų apsaugos aparatų automobilis, pervežamas nešvaraus vandens siurblys, gaisrinių žarnų automobiliai ir kt.
Degančio pastato plotas apėmė 16 tūkst. 500 kvadratinių metrų, aukštis – 13 metrų.
Buvo įkurtas darbų koordinavimo štabas. Dėl gaisro gyventojams buvo išsiųstas perspėjimo pranešimas.
Sekmadienį, 17.30 val., buvo paskelbta kai kurių gaisro židinių lokalizacija, gaisro gesinimo darbai buvo tęsiami ir naktį.
Teisėsauga tiria gaisro priežastis
Teisėsaugos pareigūnai dėl šio didžiulio gaisro „Energesman“ atliekų rūšiavimo įmonėje Gariūnuose pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Policijos departamentas skelbė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar vykdoma pavojinga veikla, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimo.
Įtariamiesiems gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
Visgi, kokia galėjo būti gaisro priežastis, šiuo metu nėra žinoma.
„Tokių duomenų neturime. Žinome, kad yra pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – kalbėjo meras.
„Mes žinome tik tiek, kad gaisro židinys buvo toje pastato zonoje, kurioje yra pirminis atliekų surinkimas – automobiliai, šiukšliavežės įvažiuoja ir iškrauna atliekas ir tada jos yra kraunamos konvejeriu ir prasideda rūšiavimo momentas. Tame pastato segmente ir buvo gaisro pradžia. Žinome, kad suveikė signalizacija, žinome, kad kažkurį laiką veikė vidinės gesinimo sistemos, bet jų, matyt, nepakako užgesinti gaisrą, ir tada, kai gaisras įsiplieskė, jos tiesiog nulūžo“, – teigė V. Benkunskas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!