• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienio rytą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis prakalbo apie derybas dėl eurokomisaro posto (kuris galiausiai atiteko Andriui Kubiliui), bei koalicija, kuri galėtų būti formuojama po artėjančių Seimo rinkimų. Ministras negailėjo kritikos R. Žemaitaičiui – vienu metu palygindamas jo keliamą grėsmę su Adolfu Hitleriu.

15

Trečiadienio rytą Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis prakalbo apie derybas dėl eurokomisaro posto (kuris galiausiai atiteko Andriui Kubiliui), bei koalicija, kuri galėtų būti formuojama po artėjančių Seimo rinkimų. Ministras negailėjo kritikos R. Žemaitaičiui – vienu metu palygindamas jo keliamą grėsmę su Adolfu Hitleriu.

REKLAMA

Primename, jog visai neseniai G. Landsbergis pasiūlė po rinkimų kurti koaliciją tarp socialdemokratų ir konservatorių. Socialdemokratų pirmininkė V. Blinkevičiūtė tokį variantą atmeta iš esmės, o štai G. Landsbergis mano, jog tokia koalicija tikrai galėtų veikti. Anot ministro, svarbiausias tikslas – sustabdyti radikalus.

Jaučiu socialdemokratų jautrumą, alerginę reakciją. Nors iš tiesų kai pagalvoji, vakaruose yra gausybė valstybių, kur tai yra daroma. Svarbiausia, koks yra tikslas“, – teigė G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

„Vienas iš jų – neleisti radikalams įsigalėti tiek, kad jie rastų vietą Vyriausybėje. Ir tų radikalų tikrai ateina, gana stipri banga. Ir ji ateis iš regionų, kur socialdemokratai silpnėja“, – pridūrė ministras.

REKLAMA

Kaip radikalo pavyzdį, G. Landsbergis pirmiausia įvardija partijos „Nemuno Aušra“ pirmininką Remigijų Žemaitaitį.

„Pirmiausia poną Žemaitaitį. Turbūt jis labiausiai tai įkūnija. Yra ir formali nuostata – KT išvada, kurioje jis pavadintas sistemiškai antisemitines nuostatas skleidžiančiu Seimo nariu“, – vardijo politikas.

Pateikė neeilinį palyginimą

Žinių radijo laidos „Pozicija“ vedėjas Raigardas Musnickas tuomet paklausė, ar tikrai galima R. Žemaitaitį vadinti rusofilu, ar prieš valstybę nusiteikusiu asmeniu. Tuomet G. Landsbergis pateikė neeilinį palyginimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra tokia istorinė paralelė, kurią norėčiau pakartoti. 1933 m. Vokietijoje taip pat buvo manančių, kad ateinantis į valdžią Hitleris galbūt turi ir teigiamų pusių. O jo šioks toks antisemitizmas yra suvaldomas, kai jis prisiims atsakomybę. Ir būtent tų nuosaikiųjų jėgų nuolaidžiavimas radikalams, leido suformuoti režimą, kuris atnešė visas blogybes į Europą.

Aš suprantu, kad pavyzdys radikalus, bet tai ypatingai stiprus simbolis. Ar mūsų prezidentas neužsiima tos pačios pozicijos, ar jis neturėtų parodyti lyderystės? “, – klausė G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Manau, kad yra reikalinga labai rimta vidinė diskusija. Jeigu socialdemokratai nori kalbėtis, mes tą galime padaryti ir neviešai. Mūsų durys yra atviros“, – trečiadienį „Žinių radijui“ tvirtino G. Landsbergis.

Be to, Lietuvos diplomatijos vadovas suabejojo ir prezidento Gitano Nausėdos pozicija. Pasak jo, šalies vadovas vengia aiškiai užkirsti kelią radikalių jėgų pateikimui į valdžią.

„Ar mūsų prezidentas neužsiima tos pačios pozicijos? Ar jis neturėtų parodyti lyderystės, pasakydamas, kad privalo būti suformuotas sanitarinis kordonas nepraleisti radikalių jėgų į Vyriausybę?“, – klausė G. Landsbergis.

REKLAMA

Prakalbo ir apie eurokomisaro skyrimo procesą

Viešojoje erdvėje G. Landsbergio pavardė dažnai nuskambėdavo ir kitame kontekste – jis buvo įvardijamas kaip pagrindinis kandidatas į eurokomisaro postą. Visgi, tokia idėja nesižavėjo nei prezidentūra, nei koalicijos partneriai. Pats G. Landsbergis teigia, kad nežino, kodėl jo kandidatūra buvo taip daug aptariama. 

Nežinau, sunku man pasakyti. Turbūt irgi esate tai pastebėjęs, kad Landsbergio pavardę pridedant bet kokiame kontekste, prie kokio nors ilgesnio sakinio, jis tampa populiariu sakiniu, traukiančiu visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį“, – svarstė politikas.

REKLAMA

Buvo kalbėta apie daug pavardžių. Buvo aptariami įvairūs variantai, įvairūs kandidatai. Pirmiausia galvojant apie tai, kad praeityje Lietuva yra praleidusį progą sudalyvauti rimtose derybose.

Esame palikti už borto ir gauname, tai kas lieka. Aš pasakiau, kad diskusijoje dalyvauti negaliu, nes nebūčiau objektyvus“, – pridūrė G. Landsbergis. 

Užsienio reikalų ministras kartoja, kad racionalių argumentų jo kandidatūrai atmesti – nebuvo.

„Tų asmenų bus ateityje ir daugiau, tuo net neabejoju. Tiesiog yra toks veikimo modelis. Kažką priimti sau yra labai sudėtinga, nes tie argumentai nuolat keisdavosi. Priimu tai, kad racionalaus, paaiškinančio argumento nebuvo“, – dėstė G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot politiko, A. Kubiliaus kandidatūra buvo patvirtina, mat jau nebebuvo kitų galimybių. 

„Kubiliaus jau nebebuvo kaip nebepraleisti. Atmetus vieną partijos pirmininką, antrąjį jau reikia tvirtinti. Prezidentas, užėmęs ne pačią konstruktyviausią poziciją, įvarė save į spąstus. Nebebuvo ką daryti ir reikėjo tvirtinti“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė G. Landsbergis.

Netrukus G. Landsbergis pajuokavo, jog jeigu nebūtų tikusi ir A. Kubiliaus kandidatūra, galbūt būtų reikėję siūlyti ir profesoriaus Vytauto Landsbergio kandidatūrą. Visgi panašu, jog Užsienio reikalų ministrą eurokomisaro skyrimo tema erzina.

REKLAMA

„Palikim tą temą. Tebūnie istorikams ši tema, ne be politologams ar politikams“, – tepasakė G. Landsbergis. 

Ministras taip pat paneigė gandus, kad imsis kokių nors aviantūrų, nesusijusių su artėjančiais Seimo rinkimais. Jis teigė, jog jo nedomintų ir ambasadoriaus pozicija. 

„Mano tikslas yra Žaliakalnio vienmandatė, partijos vedimas į rinkimus, galimybė formuoti vyriausybę ir toliau tęsti darbus“, – pabrėžė politikas.

Palyginus su Žemaitačiu, G. Landsberigs yra visiškas glušas ir nevykėlis.
Reikia neprileisti jų niekada
Reikia neprileisti jų niekada
Baisiau už konservus, tik apokalipsė.
tai akivaizdu kad protinius ligonius reikia gydyti, nes jis pats to nesuvokia, o nepatenkinus noro tapti komisaru išvis prasidėjo isterika.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų