FNTT atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė tv3.lt komentavo, kad kratos yra atliktos, tačiau ne birželio 23 d., o birželio 9 d.
„Procesiniai veiksmai Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vyko anksčiau, birželio pradžioje. SAM yra pateikusi dėl to savo komentarų“, – antradienį sakė ji.
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėja Lina Bušinskaitė tvirtino, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) darbuotojams nėra pareikšti įtarimai atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl greitųjų testų, skirtų koronavirusui (COVID-19) nustatyti, įsigijimo.
„Mūsų žiniomis, pareigūnai aiškinasi aplinkybes, kurios vyko jau pasibaigus viešajam pirkimui, kurio metu buvo įsigyti greitieji testai“, – rašoma atsiųstame komentare.
Pabrėžiama, kad SAM bendradarbiaus su teisėsauga, atliekant ikiteisminį tyrimą, teiks reikiamą informaciją, atsakys į rūpimus klausimus.
„Kaip jau minėta, šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, tad neturime galimybės suteikti daugiau informacijos. Siekiant nepakenkti tyrimo sėkmei, detalesnė informacija apie atliekamą ikiteisminį tyrimą šiuo metu neteikiama“, – sakė L. Bušinskaitė.
Veryga: FNTT tiria operacijas jau po greitųjų koronaviruso testų įsigijimo
Anksčiau skelbta, kad tyrimą dėl greitųjų koronaviruso testų įsigijimo atliekanti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) aiškinasi operacijas jau po Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos įvykdyto 6 mln. eurų sandorio, patys testai kokybiški, sako ministras Aurelijus Veryga.
„Jie tikrai ir gauti, ir jie yra kokybiški. Mes skelbėme, patys mokslininkai pristatinėjo savo tyrimų rezultatus – tikrai galiu pasakyti, kad Lietuvai pasisekė, nes kol neturi tų tyrimų, tam tikras yra netikrumo elementas“, – žurnalistams Seime anksčiau sakė A. Veryga.
„Lietuva juos turi kokybiškus ir kiek aš turiu informacijos, tas tyrimas labiau susijęs su tuo, kas vyko po pirkimo, kas buvo su finansiniais srautais ir kitais dalykais“, – pridūrė jis.
Ministras sako nežinantis tyrimo detalių, tik patikino, kad į FNTT kreipėsi ne ministerija, ji tik atidavė teisėsaugai informaciją, kurios reikėjo, tyrėjams paprašius.
„Jie yra nupirkti, kaina jų yra tikrai mažesnė, nei kad jie buvo pardavinėjami ir vaistinėse, ir kažkokiose įstaigose. Dėl pačios kainos mes klausimų neturime, nekeliame, pagal visas procedūras viskas buvo padaryta, pagal galiojančius teisės aktus“, – tvirtino A. Veryga.
Ministras taip pat sako, kad testai yra naudojami, nors ir ne masiškai.
„Jie gal nėra labai masiškai naudojami, bet yra padalinti ligoninėms, tiems, kurie dirba su užsikrėtusiais COVID-19. Esu minėjęs, kad jie diferencinei diagnostikai gali būti naudojami, gali būti naudojami donorams tirti, norint išsiaiškinti, kas yra persirgęs, paimti kraujo plazmą. Jie bus naudojami ir epidemiologiniam tyrimui“, – kalbėjo jis.
Pradės tyrimas dėl 6 mln. eurų vertės pirkinio
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba trečiadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl 6 mln. eurų vertės Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) vykdyto greitųjų koronaviruso testų pirkimo. Tarnyba tiria galimą sukčiavimą, dokumentų klastojimą, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimą ir piktnaudžiavimą.
BNS žiniomis, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl testus tiekusios įmonės „Profarma“ veiklos. Vykdant tyrimą, sulaikyti keturi asmenys. Pasak FNTT, pritaikytas apribojimas disponuoti neteisėtai įgytoms piniginėms lėšoms.
Registrų centro duomenimis, iki šio balandžio „Profarmos“ akcininkai buvo jos vadovė Edita Mištinienė, Aušra Saulytė ir Remis Bistras. Balandį vykusiame akcininkų susirinkime nuspręsta padidinti įmonės kapitalą, išleisti naujų akcijų ir suteikti teisę jų už 400 tūkst. eurų įsigyti JAV registruotai kompanijai „Boston Biopharma Inc“, sandoris kol kas oficialiai neregistruotas.