• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dar kovo pradžioje Lietuvos policijai paskelbus, kad jau netrukus viešąją socialinę erdvę stebės kibernetinis policijos patrulis, ilgai netruko, kol kažkas nutarė pašmaikštauti ir socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė paskyrą „Virtualaus Patrulio“ vardu. 

Dar kovo pradžioje Lietuvos policijai paskelbus, kad jau netrukus viešąją socialinę erdvę stebės kibernetinis policijos patrulis, ilgai netruko, kol kažkas nutarė pašmaikštauti ir socialiniame tinkle „Facebook“ sukūrė paskyrą „Virtualaus Patrulio“ vardu. 

REKLAMA

„Virtualus Patrulis“ socialinio tinklo „Facebook“ įrašų komentaruose ėmėsi drausminti vartotojus.

Čia jis rašė tokius komentarus, kaip: „Tvarkos, piliečiai“, „Diskusija baigta, komentatoriai namo“, „Tvarkos!“.

Tiesa, Lietuvos policija įspėja, kad anketa nėra tikra. 

„Virtualus policijos patrulis dar nedirba, prieš pradedant dirbti, tai bus pristatyta viešai.

Taip pat viešai pristatysime oficialų virtualaus patrulio profilį ir paaiškinsime, kokiais principais jie dirbs“, – atsakyme tv3.lt rašė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji patarėja Laura Grondskė. 

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad virtualusis patrulis socialiniuose tinkluose pasirodys kaip viena vieša, visiems matoma paskyra. Viešosios policijos valdybos viršininko Mindaugo Akelaičio teigimu, patrulis nedubliuos kriminalinės policijos ar kitų žvalgybos tarnybų vykdomos veiklos ir savo veiklą vykdys tik viešais metodais.

REKLAMA
REKLAMA

Kol kas esą planuojama, jog patrulio veikla būtų vykdoma 24 valandas per parą, kiekvieną dieną – taip bus siekiama kuo anksčiau pastebėti galimus pažeidimus ir į juos reaguoti prevenciškai.

REKLAMA

„Veikla siekiama ne užfiksuoti pažeidimus ir bausti žmones, o pastebėjus netinkamo turinio požymius, kuo anksčiau įspėti žmogų ir tokiu būdu išvengti pažeidimo.

Dėl patrulio veiklos lauko šiame etape nėra jokių apribojimų. Pradėsime „Facebook“, tačiau tuo pačiu metu, pagal galimybes, skirsime dėmesio ir kitoms aktualioms platformoms, kuriose gali vykti pakankamai aktyvi ir daug žmonių pasiekianti veikla. Nesirengiame lankytis siauram ratui žmonių įdomiuose puslapiuose ar grupėse, todėl kad koncentruosimės į didžiausią pasiekiamumą turinčius resursus“, – paaiškina M. Akelaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Jis pažymi ir tai, kad virtualiojo patrulio veikla neapsiribos vien komentarų skaitymu, bus stebimi ir kiti viešojoje erdvėje vykstantys procesai, tokie kaip prekyba ribojamos apyvartos prekėmis, nelegali prekyba, galimi sukčiavimai.

„Pažeidimai bus fiksuojami ir tyrimai pradedami tik labai grubiais atvejais ir kuomet žmonės nereaguos į perspėjimus dėl netinkamos veiklos“, – sako Policijos departamento Viešosios policijos valdybos viršininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovos su neapykantos kurstymu

Paklaustas apie tai, kaip bus identifikuojami galimus pažeidimus socialiniuose tinkluose padarę asmenys, M. Akelaitis paaiškina, kad darbą atliekantys pareigūnai bus specialiai apmokomi naudotis viešai prieinama informacija:

„Jie esant reikalui gebės identifikuoti asmenų tapatybes, tačiau tokiais atvejais, kuomet asmens tapatybės, remiantis vieša informacija, nustatyti nebus galimybių, o tam bus būtinybė, asmenų tapatybė galės būti nustatinėjama tik pradėjus atitinkamų teisės pažeidimų tyrimus“.

REKLAMA

Viešosios policijos valdybos viršininkas kol kas sako negalintis įvardinti tikslių pažeidėjų laukiančių baudų, mat pažeidimų įvairovė internete gana didelė, o pačios baudos bus skiriamos tik kraštutiniais atvejais.

Viena dažniausiai internetinėje erdvėje sutinkamų problemų, kurią tikisi spręsti ir naujasis cyber patrulis – neapykantos kalba.

Pagal baudžiamąjį kodeksą, smurto kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę, gali užtraukti baudą arba laisvės apribojimą, areštą bei laisvės atėmimą iki trejų metų. 

Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl amžiaus, lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų taip pat gali sulaukti baudų arba laisvės atėmimo iki dvejų metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų