Paryžius–Praha, tokia kryptimi šių metų rugpjūčio 23-ąją prasidėjo jauno prancūzo Floriano Pezeu kelionių po Europą maratonas. Toliau sekė Vokietijos, Nyderlandų, Danijos, Švedijos, Estijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos eilė.
Prancūzo Florian Pezeu kelionė po Europą (Asmeninio archyvo nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Šiuo metu 23 metų prancūzas autostopu yra nukeliavęs iki Lenkijos sostinės Varšuvos. Kaip pasakojo Florianas, kito būdo keliauti, kaip tik stabdant pakeleivingus automobilius, jis taip ir neišbandė.
Taip keliauti ne tik pigiau, bet ir linksmiau. Tokiu būdu galima susipažinti su naujais žmonėmis, kurie kelionės metu gali papasakoti daug įdomių dalykų apie šalį, kurioje gyvena. Įdomių ir praktiškų, kaip, tarkime, kur galima pavalgyti, ką verta pamatyti ir t.t.
Draugiška šalis
Vilniuje Florianas praleido lygiai šešias dienas. Vėliau jis dar aplankė Vakarų Lietuvos perlu vadinamą Neringą. O po to, jauno prancūzo kelias pasuko į kaimynų lenkų pusę. „Norisi vykti labiau į Pietus“, - tvirtino iškritusį sniegą Lietuvoje išvydęs Florianas.
Prancūzo Florian Pezeu kelionė po Europą (Asmeninio archyvo nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Per Vilniuje praleistą laiką, anot Floriano, jis spėjęs išnaršyti praktiškas visas siaurąsias senamiesčio gatveles ir pamatyti turistams rekomenduojamus lankytinus objektus. Pasiteiravus dėl prekybos centro „Akropolis“, prancūzas tik gūžtelėjo pečiais.
Paaiškinus, kad šis prekybos ir pramogų centras nuo pastatymo tapo kone svarbiausiu vilniečių ir miesto svečių traukos centru, Florianas patvirtino, jog Prancūzijoje situacija panaši. „Visi masiškai plūsta į tokias vietas. Tokie objektai būna nuolat perpildyti žmonių, kol neišsisemia“, - paaiškino Florianas.
Prancūzo Florian Pezeu kelionė po Europą (Asmeninio archyvo nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Prancūzas pasakojo, kad lietuviškos kainos yra tikrai įkandamos: „Yra vietų, kur pavalgyti kainuoja brangiai, bet norėdamas papietauti ir atsigerti alaus paprastesnėje vietoje – daug pinigų neišleisi. Žmonės Lietuvoje pasirodė labai draugiški. Viename iš barų paklausiau darbuotojo, ar jis dėvi kontaktinius lęšius, nes jo akys skirtingų spalvų, tai jis atsakė, jog „tai photoshop'as“. Puikus humoro jausmas“, - juokėsi F. Pezeu.
Latvijoje ir Lietuvoje prancūzą nustebino tai, kad vairuotojai nenoriai sustoja ir ima pakeleivius: „Kituose kraštuose keliauti sekėsi gerokai sparčiau. Bet numatytus tikslus pasiekiau, todėl nėra kuo skųstis. Kitas dalykas, kuris nustebino Vilniuje – daug nuo sovietmečio likusių pastatų.“
Pabaigos nematyti
Artimiausiuose Floriano planuose likusios Europos šalys ir jų sostinės. „Iš Lenkijos vyksiu į Slovakiją. Po to keliausiu į artimiausius kraštus. Prieš Naujuosius metus ketinu sugrįžti į Prancūziją. Atšvęsime draugės gimtadienį, o tada vėl į kelią“, - pasakojo F. Pezeu.
Kaip kilo mintis keliauti po Europą? „Baigiau Pramonės elektronikos ir kompiuterių mokslų studijas, kurių metu ne tik mokiausi, bet ir dirbau. Kadangi tėvai apmokėjo mokslus ir pragyvenimą, tai uždirbtus pinigus kaupiau į atskirą sąskaitą. Po studijų susidarė nemenka suma, todėl sprendžiau, kaip elgtis toliau. Iš pradžių galvojau vykti į šalis, kuriose tvyro nuolatinė įtampa. Todėl tėvai labai apsidžiaugė sužinoję, kad galiausiai nusprendžiau keliauti po Europą“, - pasakojo F. Pezeu.
Prancūzo Florian Pezeu kelionė po Europą (Asmeninio archyvo nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)
Turbūt pagrindinis dalykas, kuris išskiria Florianą iš kitų turistų – skrybelė, kuri apsagstyta ženkliukais su šalių, kurias teko aplankyti simboliais ir spalvomis. Keliauti Florianas ketina tol, kol sąskaitoje bus pinigų arba kol galės drąsiai pasakyti, kad aplankė visas šalis.