Ginčijosi dėl P. Gražulio
Nors pats P. Gražulis Seimo posėdyje nepasirodė, vis dėlto jo pavardė aptarinėjimo metu buvo linksniuojama daugiausiai. Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos pirmininkas Jurgis Razma pateikė pasiūlymą išbraukti skandalingąjį politiką iš komisijos sudėties.
„Siekiame suformuoti tokia komisiją, kurios nutarimus visi gerbtų. Į ją turi būti siūlomi išlaikyti, santūrus žmonės, patys rodantys pavyzdį“, – pareiškė Jurgis Razma.
Jis siūlė į komisiją taip apt nesiūlyti frakcijų seniūnų, kurie vykdo frakcijų politinę valią ir negali išlikti neutralūs. Pasak J. Razmos, Etikos ir procedūrų komisijoje taip pat neturėtų būti „bulvarinių laidų specialiaisiais korespondentais“ tapusių Seimo narių.
Seimo narys eilinį kartą nepagailėjo kritikos strėlių P. Gražuliui. Buvo prisimintos ir jo greičio viršijimo nuobaudos bei požiūris į homoseksualizmą. „Ar tinka į tokios komisijos narius siūlyti asmenį, dėl kurio policijoje yra užfiksuoti 33 atvejai, kai jo automobilis viršijo leistiną greitį?“, – klausė J. Razma
Vis dėlto po ilgų ginčių ir paties P. Gražulio nepasirodymo Seimas balsavo už komisijos sudėties patvirtinimą. Balsavimo metu P. Gražulį palaikė ir opozicijos atstovai. Už nutarimą balsavo 84 Seimo nariai, prieš – 3, susilaikė – 20.
***
Pagal priimtą nutarimą, Seimo Etikos ir procedūrų komisijoje dirbs Viktoras Fiodorovas, Povilas Gylys, Petras Gražulis, Vytautas Juozapaitis, Orinta Leiputė, Andrius Palionis, Valdas Skarbalius, Valentinas Stundys, Stasys Šedbaras, Leonardas Talmontas, Dalia Teišerskytė, Darius Ulickas, Povilas Urbšys, Mečislovas Zasčiurinskas, Edvardas Žakaris.
Pagal Seimo statutą Etikos ir procedūrų komisija rengia teisės aktų, susijusių su Seimo narių veikla ir etika, projektus bei pasiūlymus, prižiūri, kaip laikomasi Seimo statuto bei kitų teisės aktų, reglamentuojančių Seimo narių veiklą. Seimo Pirmininko, jo pavaduotojų, komitetų bei komisijų pirmininkų, kitų Seimo narių siūlymu arba savo iniciatyva nagrinėja šių teisės aktų bei etikos pažeidimus, svarsto kilusius Seimo narių konfliktus ir, jeigu reikia, pateikia išvadas Seimui, Seimo Pirmininkui ar Seimo valdybai.
Taip pat Etikos ir procedūrų komisija kontroliuoja, ar lėšos, gautos iš valstybės biudžeto Seimo nario išlaidoms, susijusioms su jo parlamentine veikla, naudojamos pagal paskirtį, analizuoja Seimo narių nedalyvavimo Seimo, Seimo komitetų ir komisijų posėdžiuose priežastis ir kt.