„Akivaizdu, kad fizinis dronų neutralizavimas šiuo metu yra pagrindinis ir efektyviausias būdas, ir įmonė „Frankenburg“ visose Baltijos šalyse kuria inovatyviausią ir efektyviausią būdą būtent kovoti su šita tikrai pakankamai nauja, bet labai didele problema, kaip apsisaugoti nuo pigių ir daug žalos darančių rusiškų ir iranietiškų dronų“, – LRT radijui kalbėjo K. Žemaitis.
Anot jo, bendrovė siekia gaminti kuo pigesnes raketas, kad nedidelės vertės dronų numušimui būtų eikvojama kuo mažiau vertingų įrenginių.
„Labai yra svarbu, kad nedideliam dronui taip pat būtų irgi naudojama nedidelė, pigesnė alternatyva, kad mes tų brangių raketų nešvaistytume, ko dažnai priešas ir nori, pigiems dronams. Todėl tikslas yra irgi gaminti ekonomiškai efektyvias, bet taip pat efektingas raketas, kurios veiktų, ir kad tam būtų panaudota vietinė darbo jėga, veitinė kompetencija ir vietinės galimybės kurti gynybos pramonę“, – sakė K. Žemaitis.
„Čia tikrai mes, Baltijos šalys, turime, kuo didžiuotis, ir turime, kur eiti į priekį“, – pridūrė jis.
Praėjusiais metais įkurta „Frankenburg“ veikia Estijoje, Latvijoje, Ukrainoje ir Jungtinėje Karalystėje. Bendrovė specializuojasi nebrangių, masinės gamybos raketų kūrime ir gamyboje.
Lietuvoje įkurtam bendrovės padaliniui vadovauti vasario pradžioje paskirtas buvęs ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!