„Šie rinkimai pakeitė tiek Lietuvą, tiek Europą. Nemanykime, kad šie pokyčiai yra galutiniai. Lietuva kiek pavėlavo į tą vadinamą populizmo traukinį. Deja, (...) kai kas bando vytis tuos procesus, kurie kai kuriose kaimyninėse valstybėse yra pajudėję jau anksčiau. To įrodymas – balsavimas už populistines jėgas, kurios kalba gražiai, žada daug, bet, manau, neturi nei galimybių, nei supratimo, kaip tuos pažadus įgyvendinti“, – žurnalistams spaudos konferencijoje teigė P. Auštrevičius.
„Manau, kad tai skambutis Lietuvos rinkėjams suklusti, prabusti – jei tendencija tęsis, galime turėti ne pačią geriausią situaciją šį rudenį“, – teigė politikas.
V. Čmilytė-Nielsen: liberalai savo tikslą pasiekė
Tuo metu partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pažymi, kad partija sekmadienį pasibaigusiuose EP rinkimuose pasiekė sau išsikeltą tikslą.
„Liberalų sąjūdžio tikslas šiuose EP rinkimuose buvo iškovoti vieną mandatą, tokį tikslą buvau įvardijusi ir prieš rinkimus. Sakėme, kad tokį rezultatą vertintume gerai, tai jis yra pasiektas“, – pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.
„Kuo taip pat norisi pasidžiaugti – kad EP yra išlaikyta proeuropietiška linija, radikalios jėgos nepaaugino savo gretų, tiek, kiek galėjo to būti. Tai, iš esmės, rezultatą tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje vertiname gerai“, – kalbėjo Seimo pirmininkės pareigas užimanti politikė.
Sekmadienį pasibaigusiuose EP rinkimuose daugiausiai mandatų iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Konservatoriams pavyko išlaikyti 3 savo atstovus Europos Parlamente. Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Kairioji politinė jėga iškovojo 2 mandatus. Po vieną mandatą atiteko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), Laisvės partijai, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS), Tautos ir teisingumo sąjungai (centristai, tautininkai) bei Liberalų sąjūdžiui.