Aiškėja situacija, kad galime likti be valstybės skiriamų advokatų. Ką ruošiatės daryti?
Pavojaus tikrai nėra. Mes turime ir nuolatinių advokatų, kurie dirba kiekvieną mėnesį bei gauna fiksuotą atlyginimą. <...> Kas nori, tas gali imti bylas, o kas ne – mes negalime jų priversti.
Mes tikrai turime pakankamai advokatų, kurie teikia paslaugas. Šiuo metu dar turime apie 10 naujų advokatų sutarčių, kurie nori dalyvauti ir galvoja, kad valstybei padėti šioje vietoje yra garbė, o ne vien tik atlygis.
Tačiau prokurorai, kad kai kuriuose procesuose turi būtinai dalyvauti advokatas, o jo nėra arba jis pats atsisako dalyvauti byloje, todėl yra vilkinami teisiniai procesai. Ar dėl to tikrai nekils jokių kliūčių?
Tikrai tokių kliūčių nebus, kadangi mes, kaip jau ir minėjau, turime nuolatinių advokatų.
Improvizuoti ir pasakyti, kad taip yra, gali kiekvienas, bet mes turime statistiką, faktus. Buvo vėluojama vieną kitą dieną, tačiau tai yra sprendžiama.
Advokatai reikalauja, kad būtų peržiūrėtas darbo užmokestis. Galbūt jų išreikšti reikalavimai yra pagrįsti?
Matote, biudžetas yra toks, koks yra. Mes negalime jo nei padidinti, nei sumažinti. Kiekvienais metais yra suplanuotos tam tikros lėšos – šiandien finansų pritrūko dėl didelės apimties Sausio 13-osios dienos bylos, nes dirbo daug advokatų, todėl buvo priskaičiuotas didelis atlyginimas.
Kalbant apie valandinį įkainį ir palyginimą su Latvija bei Estija, tai ten yra visai kitokia skaičiavimo tvarka, todėl taip tiesiogiai lyginti nereikėtų. <...> Lietuvoje yra 45 tūkst. bylų per metus, Latvijoje ir Estijoje – ženkliai mažiau.
Visą pokalbį su ministru Elvinu Jankevičiumi žiūrėkite video siužete.