Kaip pranešė teismas, skirdama bausmę teisėjų kolegija vertino kaltinamosios parodymus apie įvykio aplinkybes, liudytojų parodymus, apžiūrų protokoluose užfiksuotus duomenis, specialistų išvadas, kitus teisiamajame posėdyje ištirtus įrodymus ir padarė išvadą, kad neginčijamai nustatyta, jog moteris pernai kovo mėnesio pabaigoje bute Jonavoje, pagimdžiusi mergaitę, tyčia elastinio binto juosta suspaudė jos kaklą. Dėl to naujagimis netrukus mirė.
Teismo vertinimu, kaltinamoji padarė labai sunkų nusikaltimą, tačiau iš moters parodymų ir elgesio teisminio bylos nagrinėjimo metu buvo akivaizdu, jog dėl įvykdytos nusikalstamos veikos ji labai išgyvena. Todėl teismas pripažino atsakomybe lengvinančia aplinkybe tai, jog kaltinamoji dėl nužudymo prisipažino ir nuoširdžiai gailisi. Kaltinamosios atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.
Teisėjų kolegijos manymu, šiuo konkrečiu atveju ilgalaikis moters, auginančios du mažamečius vaikus, izoliavimas net ir minimaliam nusikaltimo sankcijoje numatytam aštuonerių metų laikotarpiui būtų labiau žalingas nei naudingas. Tvirti nuteistosios socialiniai ryšiai, jos teigiama asmenybė, priežastys, sąlygojusios nusikaltimo padarymą (veikos padarymo metu buvo emocinės įtampos būklės) šioje byloje yra išskirtinės aplinkybės, kurios sudaro pagrindą skirti mažesnę laisvės atėmimo bausmę, nei sankcijoje numatyta minimali.
Teismas pažymėjo, kad minėtos aplinkybės nepašalina moters padarytos veikos pavojingumo, nesumažina jos kaltės, tačiau moteris nėra tiek pavojinga visuomenei, jog būtų būtina jai skirti laisvės atėmimo bausmę sankcijos ribose.
Nusikaltimas paaiškėjo, kai moteris dėl kraujavimo kreipėsi į ligoninę – medikams kilo įtarimas, kad ji gali būti neseniai pagimdžiusi. Praėjus kelioms valandoms bute po lova rastas kūdikio lavonas.
Pasak moters artimųjų, ji apie nėštumą nepasisakė, nebuvo matyti, kad ji lauktųsi kūdikio.
Teisme duodama parodymus moteris kalbėjo, kad ją nėščią vaiko tėvas paliko ir žemindavo. Artimiesiems sakė nedrįsusi pasisakyti, nedrįso ir kreiptis į medikus, bijojo, kad žinia pasieks artimuosius.
Jai atlikta psichiatrinė ekspertizė, tačiau sutrikimų moteriai nenustatyta. Iki įvykio moteris turėjo darbą, į socialinės rizikos šeimų sąrašą ji iki tol nebuvo įrašyta.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Kauno apygardos teismą.