Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis sako, kad mielai atitrūktų nuo sunkumų, su kuriais teko susidurti per paskutiniuosius metus, ir viską metęs geriau pardavinėtų ledus Ispanijoje.
„Pastarųjų pusantrų metų emocinės ir politinės turbulencijos tikrai labai intencyvios, ir ledus pardavinėt Ispanijos paplūdimy tikrai atrodo kaip labai tolima, bet labai geidžiama svajonė“, – teigia Andrius Mazuronis.
Siūlo darbiečiams išsiskirstyti
Darbo partiją į Europos parlamento rinkimus ves pavaduotojas Valentinas Bukauskas. Tačiau tai neskamba kaip geras planas. Tarsi „Žalgiris“ paskelbtų, kad į įkrintamąsias komandą ves traumuotas Karolis Lukošiūnas.
Komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas esamoje situacijoje darbiečiams siūlo pasinaudoti netyčia A. Mazuronio išsprūdusiu pasiūlymu pasileisti ir išsiskirstyti.
Visgi partijos pradžia buvo graži. Prieš 21- erius metus suvirintojas Viktoras įkūrė Darbo partiją, dovanojusią Lietuvai visą galybę politikų: abu Pinskai, Bosas, Muntianas, Graužinienė, Gapšys, net dabartinis Lietuvos krepšinio vadas Vydas Gevilas. Tačiau pasaulio šlovė amžinai netrunka.
„Darbo partija vis dėlto kol kas buvo politinis feniksas, sugebėdavęs nuolat pakilti iš apsoliučiai tamsių pelenų. <...> Po šitų skandalų, aš nemanau, kad jie gaus pakankamai vietų, ypač apie Seimą kalbant“, – svarsto komunikacijos ekspertas.
Pirmininkas Andrius Mazuronis stebisi, kad partija vis paslysta. Tačiau iškyla klausimas, kodėl tai stebina vis dar esantį pirmininką. Juk praėjus vos trejiems metams nuo partijos įkūrimo – 2006 m., jau iškelta juodosios buhalterijos byla, o įkūrėjas sulaikytas Maskvoje, kurioje atsitiktinai atsidūrė, sulaukęs pakvietimo užsukti į generalinę prokuratūrą Vilniuje.
„Dievas keliauja inkognito“
Tačiau A. Mazuronis dėl žemyn grimzdančios Darbo partijos nusivylęs nėra. Teigia, kad jam suvaldyti emocijas padeda daugeliui gerai žinoma knyga – „Dievas keliauja inkognito“.
Pavargę dirbti nuo Darbo partijos vis atskildavo darbiečiai, pavyzdžiui, Viktoras Muntianas, nors tuomet ir likęs dirbti Seimo pirmininku. Tačiau tuščia vieta ilgai nebūdavo. 2011 m. partiją papildė Artūras Paulauskas su savo Naująja sąjunga.
Po dvejų metų, pagaliau baigus tirti Juodosios buhalterijos bylą, Darbo partija pakeitė pavadinimą, užsiregistruodama jau kaip Darbo partija (leiboristai), tačiau ištikimų fanų akyse ši jėga visuomet buvo vienose rankose – Viktoro Uspaskicho.
Ne paslaptis, kad politiko karjeros pradžioje Viktoras garsėjo pomėgiu ugniniam vandeniui, tačiau per covido pandemiją jis jau prekiavo švęstu vandeniu, apsaugančiu nuo koronaviruso. Tuomet Antanas Guoga buvo vienintelis darbietis, drįsęs viešai suabejoti Uspaskicho antgamtinėmis galiomis.
Svarbu priminti ir tai, kad Viktoras, kartu su Stasiu Jakeliūnu, europarlamente prieš dvejus metus susilaikė balsavime dėl Rusijos pripažinimo teroristine valstybe.
Uspaskichas šokdino rinkėjus
Viktoro Uspaskicho vertybes pakeitė piktybinis auglys, kurį jis sėkmingai išsigydė, kaip teigė, meditacijomis ir žalingų įpročių atsisakymu. Tačiau Europos prokuratūros pradėtas tyrimas dėl galimo pusės milijono eurų pasisavinimo signalizuoja, kad pats Viktoras galėjo tapti tuo augliu, kuris pražudys jo kūdikį – Darbo partiją.
Apie V. Uspaschiką komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas štai taip:
„Politikas, kuris buvo šou verslininkas, bet lygiai taip pat ir linksmas rusas, kuris sugebėjo neblogai pašokdinti lietuvių rinkėją.“
Jei karjeros pradžioje Viktorą vadinome suvirintoju, tai pernai jo turtas buvo vertinamas 7 mln. eurų. Uspaskichui pasitraukus iš Darbo partijos, o Mazuroniui svarstant apie ledų pardavėjo karjerą Ispanijoje, jų naštą perimantį Valentiną Bukauską galima vadinti elektriku pagal jo pirmą darbovietę.
Turtų ilgametis seimo narys nesusikrovė, kaip ir politinio kapitalo. Tad tikriausiai jau galime padėkoti Darbo partijai už darbus ir palinkėti sėkmės darbuose naujose srityse, tik ne politiniuose vandenyse.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Laidą „TOP 3“ žiūrėkite pirmadienį – penktadienį 21:00 per TV3 televiziją.
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.