Savaitgalį Lietuvoje nuskambėjo žinia, kad mūsų partinę sistemą gali papildyti dar viena, originali tiek savo sudėtimi, tiek pavadinimu – Prisikėlimo partija.
Po šios partijos vėliava turėtų susivienyti itin žinomi pramogų pasaulio atstovai, tarp jų minimi ir A. Valinskas, K. Krivickas, I. Valinskienė, I. Starošaitė, J. Morkūnas ir kiti.
Vienas partijos iniciatorių, A. Valinskas, dienraščiui „Lietuvos rytas“ teigė, jog rinkimuose jo partija dalyvaus tam, kad „cirkas galų gale pasibaigtų“.
Bet ne visi asmenys, įvardyti kaip partijos nariai, buvo apie tai informuoti. Kristupas Krivickas, paklaustas apie dalyvavimą Prisikėlimo partijos gretose, ilgai juokėsi ir teigė komentuoti negalintis. K. Krivickas teigė savo pavardę perskaitęs „Lietuvos ryte“, tačiau jokia kita informacija apie įstojimą jo nepasiekė.
Žinomas prodiuseris pripažino, jog su A. Valinsku yra diskutavęs apie galimą partijos steigimą ir dalyvavimą politikoje. Tačiau, pasak jo, vienas dalykas yra kalbėti, juokauti ir įsivaizduoti teorines galimybes, o kitas dalykas – matyti, kad tai vyksta, darosi ir rašomi dokumentai.
Paklaustas, ar planuoja dalyvauti politikoje, K. Krivickas griežtai tokią galimybę atmetė. „Tikrai taip nebus. Linkiu sėkmės darantiems, tačiau iš mano pusės jokio dalyvavimo tikrai nebus“, - tvirtino televizijos prodiuseris.
Tuo tarpu dainininkas Marius Berenis buvo nekalbesnis „Šiuo metu komentuoti atsisakau. Palaukite, ir bus oficialus pranešimas“, - portalui „Balsas.lt“ sakė muzikantas.
Politologas Kęstutis Girnius prisipažino nežinąs, ar gandai apie kuriamą partiją tikri. Tačiau, pasak jo, tokios partijos kūrimas paverstų Lietuvos politiką dar didesniu farsu. Jis teigė nesuprantąs, kas galėtų sieti visus minimus verslininkus ir televizijos žvaigždes ir ar jie tikrai norėtų atsisakyti savo atlyginimų ir pasirinktų palyginti ne taip gerai apmokamą ir tikrai sudėtingą parlamentaro darbą.
K. Girnius teigė girdėjęs ir gandų, jog tokiu būdu stengiamasi atitraukti balsų nuo Darbo bei Tvarkos ir teisingumo partijų, o vėliau juos atiduoti socdemams arba Naujajai sąjungai. Tokiu atveju partijos įkūrimas galėtų turėti ir tam tikros naudos.
„Žinoma, tai tik spekuliacija, tačiau tokia partija iš tiesų gali turėti ir šalutinį tikslą. Neįsivaizduoju A. Valinsko ar J. Morkūno, sėdinčių Seime“, - stebėjosi politologas. Jis teigė nesuprantąs, kam iš viso žaisti tokį žaidimą .
Paklaustas, ar tokia partija galėtų pritraukti rinkėjų balsų, politologas liūdnai komentavo, jog pažvelgus į tai, už ką žmonės jau yra balsavę – tikrai galėtų. Ypač – tą elektorato dalį, kuri norės pademonstruoti savo nusivylimą politinėmis partijomis ir rinksis naujas: tokią, kaip ši, kuriamą žvaigždžių, ar A. Paleckio Frontą.
K. Girniaus teigimu, planas žvaigždėms kurti savo partiją – naujoviškas ir jo negalima lyginti su A. Schwarzeneggerio istorija JAV. Šis aktorius į rinkimus ėjo prisiimdamas daugiau įsipareigojimų, be to, jis dalyvavo didelės ir rimtos partijos veikloje.
K. Girnius pasakojo, jog JAV kartais pasiseka ne žvaigždėms, o turtingiems milijonieriams, kurie į savo rinkimines kompanijas investuoja po 50-60 mln. JAV dolerių. Tačiau ir jie savų partijų nekuria.