„SME Finance“ ekonomistas Aleksandras Izgorodinas tvirtina, kad Lietuva artėja prie taško, kai griežto karantino režimo prasmė mažės ne tik dėl neigiamo poveikio ekonomikai.
„Esame vis arčiau taško, kada reikės imtis protingų karantino režimo švelninimo veiksmų – ne tik dėl neigiamo karantino poveikio Lietuvos ekonomikai, bet it dėl to, kad pats karantino režimas vis labiau netenka prasmės kadangi jo poveikis Lietuvos gyventojų mobilumui blėsta“, – BNS sakė A. Izgorodinas.
Pasak, jo, „Google“ mobilumo duomenys rodo, jog Lietuvos gyventojai vis drąsiau grįžta į parduotuves, laisvalaikio vietas ir biurus, nepaisant besitęsiančio karantino.
„Tikėtina, kad didėjantis gyventojų srautas į masinio susibūrimo vietas yra labiausiai susijęs su išaugusiu psichologiniu nuovargiu dėl karantino režimo. Kitaip sakant, antrojo karantino efektas Lietuvoje blėsta“, – teigė A. Izgorodinas.
„Google“ duomenimis, paskutinę vasario savaitę judėjimas į prekybos ir poilsio vietas, palyginti su baziniu laikotarpiu praėjusių metų sausio 3-vasario 6 dienomis, buvo sumažėjęs 51 proc. Vasario 15-21 dienos savaitę jis buvo mažesnis 55 proc., pirmąją sausio savaitę po švenčių – 59 proc. mažesnis.
Tuo metu srautas į maisto parduotuves ir vaistines praėjusią savaitę buvo jau 12 proc. didesnis nei baziniu laikotarpiu, savaitę prieš tai – 9,1 proc. didesnis, o sausio 4-10 dienomis – 2,1 proc. mažesnis.
Palyginti su sausio pradžia, praėjusią savaitę reikšmingai padidėjo ir gyventojų srautas į viešąjį transportą, o judėjimas į biurus buvo tik 23,4 proc. mažesnis nei baziniu laikotarpiu – tai reiškia, kad į biurus praėjusią savaitę keliavo daugiau žmonių nei prieš pat karantino sugriežtinimą gruodžio viduryje.