Kaip žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys, pirmadienį ministrų kabinetas ketina pasitarti dėl augančio sergamumo COVID-19 Lietuvoje. Su tuo susijusius sprendimus ketinama priimti kitą trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.
„Bus detaliai įvertinta situacija ligoninėse, sergamumo rodikliai, kalbėsime apie pasirengimą rugsėjo 1-ajai, apie galimybes spartinti skiepijimą, apie naują seno Galimybių paso vaidmenį ir kitus panašius dalykus“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Dulkys.
Karantinas lauktų tik nesiskiepijusių
Nepaisant augančio sergamumo COVID-19, ministras „karantino“ sąvoką vadina praeities žodžiu.
„Man atrodo, kad tai praeities žodynas. Man atrodo, kad su tuo žodžiu „karantinas“ nežinau, ar beverta diskutuoti. Dabar reikia žiūrėti konkrečių priemonių, kurias mes taikome, turinį, nes daugybę priemonių mes šiuo metu taikome, kai yra ekstremaliosios situacijos statusas, bet jos buvo ir karantino metu“, – akcentavo A. Dulkys.
Kalbėdamas apie karantino režimą, A. Dulkys tvirtino, kad tam tikri apribojimai gali laukti tik nesiskiepijusių gyventojų.
„Jeigu kas nors nori kalbėti apie pandemiją, tada, matyt, reikia pabrėžti, kad tai yra ne apskritai pandemija, bet nepasiskiepijusiųjų pandemija. Jeigu kažkam norisi Lietuvoje kalbėti apie karantino statusą ar karantiną, tai pradėkime nuo to, kad tai yra nepasiskiepijusiųjų karantinas“, – kalbėjo ministras.
Dabar, pasak ministro, svarbiausia koreguoti galimybių paso suteikiamas teises. Jis įvardija, kas gali laukti nesiskiepijusių gyventojų.
„Išauga sergamumo rodikliai. Norite lankytis gydymo įstaigose? Norite lankyti savo artimuosius? Turite galimybių pasą? Ne? Tai, žiūrėkit, mes turime jausti atsakomybę už tuos žmones, kad neskleistume jiems viruso. Tai judėjimas, dalyvavimas renginiuose“, – vardijo A. Dulkys.
Triženklis susirgimų skaičius
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 176 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios ligos naujų mirčių nefiksuota, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.
Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo birželio 11 dienos. Tuo tarpu naujų mirčių nenustatoma šeštą dieną iš eilės.
14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 39,3, teigiamų diagnostinių testų dalis per parą ūgtelėjo iki 1,4 procento.
Šalyje atliktas 5831 molekulinis (PGR) ir 2795 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 280 tūkst. 93 žmonės, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 1019.
Nuo šios ligos iš viso mirė 4405 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 8999 mirtys.